View Single Post
  #3  
Παλιό 03-12-2013, 10:19
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: 350.000 οι διακοπές ρεύματος κάθε χρόνο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Eίναι προφανές κατά τον GeorgeP ότι οι κατανωλέτες προτιμούν ψωνίσουν 8,5 δις μέσω διαδικτύου παρά να πάνε να πληρώσουν το ρεύμα τους προτιμώντας να τους το κόψουν και μετά να περιμένουν στις ουρές για διακονισμό διότι το Shopping Therapy είναι προτιμότερο από το να σου κόβουν το ρεύμα.
Οπως ειναι επισης προφανες οτι καποιοι απο αυτους ενδεχομενως εχουν αλλα δεν τα δινουν προτιμωντας τον διακανονισμο.
Οπως επεισης δεν ειναι τυχαιο το γεγονος οτι σε 210,000 νοικοκυρια διακοπτεται το ρευμα και αμεσως μετα επανασυνδεεται και στα 210,000 αυτα νοικοκυρια.......τυχαιο?
Δεν νομιζω, αν διαβασουμε παρακατω σε αυτο που ανεβασες λεει ''........διάφορες ενώσεις παρασύρουν τους καταναλωτές παραπλανώντας τους πως θα γλιτώσουν τους λογαριασμούς και τα τέλη επανασύνδεσης.....'' το οποιο παραπεμπει σε κινηματα τυπου ''δεν πληρωνω''.
Σταυρο, αν με επειθε καποιος να μην πληρωσω το ρευμα, να με συνδεσει αμεσα με του διπλανου για να μην μεινω απο ρευμα και να εχω τσαμπα ρευμα χωρις μαλιστα επιπτωσεις μπορει να το εκανα χθες!!!! Εγω οχι αλλα καταλαβαινεις, καποιοι ευκολοπιστοι ΝΑΙ!
Ομως οταν θα με ανακαλυπταν θα επρεπε να πληρωσω το κοσμου τα σπασμενα αρα θα εκανα διακανονισμο για να μου ξανασυνδεσουν το ρευμα.

Και ναι πιστευω οτι μεσα σε αυτα τα 7εκ Ελληνων που εχουν μεριδιο στα 8,5 δις ειναι ΚΑΙ οφειλετες στις τραπεζες με σταγαστικο δανειο που δεν το πληρωνουν, καταναλωτες της ΔΕΗ ως ανω κ.λ.π., κ.λ.π., κ.λ.π!!!!

Δεν πιστευω να αμφιβαλλεις!!!!!

Ετσι αμφεβαλλες και γι αλλες εξηγησεις του GeorgeP οπως π.χ. ατην ανεργια αλλα ξαφνικα και μονον στον μηνα Οκτωμβριο εμφανιστηκαν 64000 ανεργοι που δουλευαν!!!!!!! Κατσε να δεις μεχρι τελος του χρονου αρχες του αλλου ποσοι ακομα θα εμφανιστουν απο τους εργοδοτες τους υπο τον φοβο του προστιμου!!!!

Last edited by GeorgeP; 03-12-2013 at 10:20.
Reply With Quote