View Single Post
  #4  
Παλιό 03-12-2013, 11:34
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: 350.000 οι διακοπές ρεύματος κάθε χρόνο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως ειναι επισης προφανες οτι καποιοι απο αυτους ενδεχομενως εχουν αλλα δεν τα δινουν προτιμωντας τον διακανονισμο.
Οπως επεισης δεν ειναι τυχαιο το γεγονος οτι σε 210,000 νοικοκυρια διακοπτεται το ρευμα και αμεσως μετα επανασυνδεεται και στα 210,000 αυτα νοικοκυρια.......τυχαιο?
Δεν νομιζω, αν διαβασουμε παρακατω σε αυτο που ανεβασες λεει ''........διάφορες ενώσεις παρασύρουν τους καταναλωτές παραπλανώντας τους πως θα γλιτώσουν τους λογαριασμούς και τα τέλη επανασύνδεσης.....'' το οποιο παραπεμπει σε κινηματα τυπου ''δεν πληρωνω''.
Σταυρο, αν με επειθε καποιος να μην πληρωσω το ρευμα, να με συνδεσει αμεσα με του διπλανου για να μην μεινω απο ρευμα και να εχω τσαμπα ρευμα χωρις μαλιστα επιπτωσεις μπορει να το εκανα χθες!!!! Εγω οχι αλλα καταλαβαινεις, καποιοι ευκολοπιστοι ΝΑΙ!
Ομως οταν θα με ανακαλυπταν θα επρεπε να πληρωσω το κοσμου τα σπασμενα αρα θα εκανα διακανονισμο για να μου ξανασυνδεσουν το ρευμα.

Και ναι πιστευω οτι μεσα σε αυτα τα 7εκ Ελληνων που εχουν μεριδιο στα 8,5 δις ειναι ΚΑΙ οφειλετες στις τραπεζες με σταγαστικο δανειο που δεν το πληρωνουν, καταναλωτες της ΔΕΗ ως ανω κ.λ.π., κ.λ.π., κ.λ.π!!!!

Δεν πιστευω να αμφιβαλλεις!!!!!
Και βέβαια αμφιβάλλω
Θα αφήσει κάποιος να του κόψουν το ρεύμα ενώ έχει λεφτά για να το πληρώσει; αυτοί που κάνουν επανασύνδεση δανείζονται από γνωστούς και φίλους για να το πετύχουν. Για να κάνεις διακανονισμό δεν χρειάζεται να στο κόψουν, πας κάνεις ένα αίτημα και πληρώνεις σε δόσεις.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι αμφεβαλλες και γι αλλες εξηγησεις του GeorgeP οπως π.χ. ατην ανεργια αλλα ξαφνικα και μονον στον μηνα Οκτωμβριο εμφανιστηκαν 64000 ανεργοι που δουλευαν!!!!!!! Κατσε να δεις μεχρι τελος του χρονου αρχες του αλλου ποσοι ακομα θα εμφανιστουν απο τους εργοδοτες τους υπο τον φοβο του προστιμου!!!!
Τα θεωρήματα σου μην τα λες εξηγήσεις. Για τους 64.000 που ασφαλίστηκαν υπάρχουν άλλοι τόσοι που έχασαν ένα μεροκάματο που το είχαν ανάγκη και οι μισοί από αυτούς θα απολυθούν οσονόπου μιας και η επιχείρηση δεν θα μπορεί να βγει.
Με τις ασφαλιστικές εισφορές να είναι στο 44% του μισθού και με μηδενικές παροχές (Να σου δώσω το ΑΜΚΑ μου , να μου κλείσεις ένα ραντεβού στον ΕΟΠΠΥ για καρδιολόγο..μια και μου ανεβάζεις την πίεση.) εσύ τι ήθελες να συμβαίνει.
Reply With Quote