View Single Post
  #5  
Παλιό 03-12-2013, 13:44
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: 350.000 οι διακοπές ρεύματος κάθε χρόνο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Και βέβαια αμφιβάλλω
Θα αφήσει κάποιος να του κόψουν το ρεύμα ενώ έχει λεφτά για να το πληρώσει; αυτοί που κάνουν επανασύνδεση δανείζονται από γνωστούς και φίλους για να το πετύχουν. Για να κάνεις διακανονισμό δεν χρειάζεται να στο κόψουν, πας κάνεις ένα αίτημα και πληρώνεις σε δόσεις.

[COLOR=Blue][SIZE=3][FONT=Comic Sans MS]

Τα θεωρήματα σου μην τα λες εξηγήσεις. Για τους 64.000 που ασφαλίστηκαν υπάρχουν άλλοι τόσοι που έχασαν ένα μεροκάματο που το είχαν ανάγκη και οι μισοί από αυτούς θα απολυθούν οσονόπου μιας και η επιχείρηση δεν θα μπορεί να βγει.
Με τις ασφαλιστικές εισφορές να είναι στο 44% του μισθού και με μηδενικές παροχές (Να σου δώσω το ΑΜΚΑ μου , να μου κλείσεις ένα ραντεβού στον ΕΟΠΠΥ για καρδιολόγο..μια και μου ανεβάζεις την πίεση.) εσύ τι ήθελες να συμβαίνει.
Καλα ΟΚ.......εχεις βαλθει να κανεις το εργο των αλλων ... ανεπιτυχως...... Οι οποιοι, παρεπιπτοντως, μονο ματι παιρνουν και αυτοικανοποιουνται που αλλος πηρε την θεση τους κι ετσι εκεινοι δεν εκτιθονται στην δημοσια συζητηση και ολα καλα.

Οι ιατροι του ΕΟΠΥΥ...μααααλιστα.....τι ειχα Γιαννη μου τι ειχα παντα!!!!! Καποτε κρεμουσαν πανω ''εδω δουλευει ανασφαλιστος ιατρος''......ψεεεεεεματα αφου ολοι ειχαν τεβε, μετα αρχισαν τις απεργιες γιαοικονομικους λογους, τωρα απεργουν για να την διαθεσημοτητα ταλαιπωρωντας ανθρωπους οπως εσυ.....δεν πειραζει, εχθες απολυθηκαν ¨η μαλλον διακοπηκαν οι συμβασεις 630 απο αυτων κι αναπληρωνονται με λογικους ανθρωπους ιατρους οσονουπω....κανε υπομονη, αυτα εκανε το ΠΑΣΟΚ του 48% επι 35 χρονια. δεν καθαριζονται μεσα σε 2 χρονια......

Και δεν καταλαβα ρε Σταυρο, η λογικη σου ειναι ''καλυτερα πολλοι δουλευοντες χωρις ασφαλιση και φορους προς το κρατος παρα λιγοι με ασφαλιση και φορους προς το κρατος?' 'Αυτη ειναι η λογικη σου? πολλη αριστερη λογικη....ευτυχως μας διαβαζουν και νοημονες ανθρωποι, ας μας κρινουν ρε Σταυρο τι να πω?

Ολα αυτα που μου λες Σταυρο παραπεμπουν στο ''δεν ηξερα δεν ειδα και τωρα ανακαλυπτω την Ελλαδα''.........

Αστο καλυτερα.........

Last edited by GeorgeP; 03-12-2013 at 13:47.
Reply With Quote