View Single Post
  #56  
Παλιό 15-06-2013, 12:07
Ταξιδευτης Ο/Η Ταξιδευτης βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Αττική
Μoto: Honda VFR750 RC36 II
Μηνύματα: 697
Προεπιλογή Απάντηση: Η Τυχη, η Ατυχη και το Καρμα: Ενα γερικο αλογο που δεν ηθελε να το βαλει κατω.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikos-x Εμφάνιση μηνυμάτων
πανέμορφη.
Να τη χαρείς και να σου ανταποδίδει την αγάπη και τη ζωή που της έδωσες.

Ο ιππότης και η Gwynevere ή Αύρα τι λέει για όλα αυτά;

ΥΓ: Η πατεντούλα με τον ιμάντα στη βαλίτσα, έγινε λόγο απουσίας της βάσης, ή για περισσότερη αντοχή στο βάρος και τους κραδασμούς;
Η γλυκεια μου Αυρα δεν λεει τιποτα γιατι την εχω παντα φροντισμενη, γυαλισμενη και με την κουκουλιτσα της και τωρα το καλοκαιρι θα της κανω και εκεινης ενα καλο σερβισακι αν και δεν το χρειαζεται απαραιτητα. (Χοντα γαρ)

Χωρια που της εχω υποσχεθει νεο ταξιδακι στα περιξ οποτε με αυτο θα μου συγχωρουσε τα παντα!

Αν και νομιζω οτι στο κατω κατω χαιρεται που πλεον εχει παρεουλα την Gwyn στο γκαραζ.

ΥΓ. Η πατεντουλα εγινε για 2 λογους: η βαλιτσα ειναι TsinTson (ακριβης αντιγραφη της V46 της Givi οι ατιμοι!) αλλα επειδη δεν εχω διαθεση να εμπιστευτω τις βασεις που φτιαχνουν οι σχιστοματηδες φιλοι μας, ο ιμαντας αυτος ειναι απλα μια φτηνη ασφαλεια που εγγυαται οτι η βαλιτσα δεν θα σηκωθει να φυγει σε κανενα γκρεμι με ολο μου το βιος μεσα.

Μια ευχαριστη "παρενεργεια" της πατεντας αυτης ειναι οτι βαζοντας αλλες δυο μεταλλικες λουπες στο πλαι θα εχω μια ωραιοτατη δεστρα για οτιδηποτε αντικειμενο κυλινδρικου σχηματος (sleeping bag, σκηνη, μπουκαλι νερου, θηκη εργαλειων κλπ)
Reply With Quote