View Single Post
  #1  
Παλιό 13-07-2011, 02:07
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Question Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4

Λοιπόν... ακούστε ποιο είναι το case...

Όπως λέει και το θέμα, έχω το Zumo 660, iphone 4 και Midland ΒΤ2 (ζευγάρι οδηγού-συνοδηγού).

Θέλω να ακούω τα πάντα εγώ και η Ειρήνη μου, εκμεταλλεύοντας κυρίως ασύρματη τεχνολογία.

Κάνω λοιπόν pair το Zumo με το iphone...τέλεια!!!

Κάνω pair το Zumo με την ΒΤ2...τέλεια!!! Μέχρι εδώ όλα καλά... ανοίγω Zumo... ανοίγω iphone... ανοίγω Midland BT2...

Έχω κάνει pair τις 2 μονάδες μεταξύ τους και έχω ενεργοποιήσει και το 3-way communication για να ακούει και η Ειρήνη (μονοφωνικά βέβαια). Αρχίζει παίζει η μουσική... τελεια στερεοφωνικά (με τη δική μου μονάδα μόνο). Έρχεται κλήση... διακόπτεται η μουσική... μιλάω στο τηλ. με πολύ χειρότερη ποιότητα (μάλλον μονοφωνικά) απ' ότι όταν είχα τη ΒΤ2 paired με το iphone απευθείας... αλλά τελοσπάντων το προσπερνάω... Κλείνει το κινητό, επανέρχεται η μουσική στερεοφωνικά...

Επίσης, σε οδηγίες GPS διακόπτεται η μουσική, λέει τις οδηγίες σε κακή ποιότητα (μάλλον μονοφωνικά) και επανέρχεται η μουσική στερεοφωνικά.

Μολις κάνω να πατήσω το intercom (για να ανοίξω την επικοινωνία με την Ειρήνη και να ακούει και εκείνη μουσική) σταματάει η μουσική να παίζει στερεοφωνικά και αρχίζει να παίζει μονοφωνικά, όπου δεν μπορώ να κάνω και καμία κίνηση πλέον (προηγούμενο/επόμενο τραγούδι)...

Σκέφθηκα, να τραβήξω καλώδιο από το Zumo στη ΒΤ2 (στερεοφωνικά) μου και να το μοιράσω μέσω Intercom στην Ειρήνη (μονοφωνικά) αλλά έτσι θα έχω καλώδιο... που δε θα το ήθελα...

Για ρίξτε καμιά ιδέα βρε παλικάρια...
Reply With Quote