View Single Post
  #1  
Παλιό 04-12-2013, 12:58
tsapos Ο/Η tsapos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2012
Περιοχή: Brussels
Μoto: BMW R1150GS 2001
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή Διλλημα: πωληση μοτοσυκλέτας ή οχι

Καλημέρα,

Πριν απο αρκετό καιρό πόσταρα κάοποιες ερωτήσεις σχετικά με σερβις, σημερα βρισκομαι σε μια δυσσαρεστη θεση να .

Πριν καποιους μηνες εκανα ενα ταξιδι Ελλαδα - Βέλγιο για να φερω την αγαπημενη μου GS1150 εκει που ζω και δουλευω. Δυστυχως κατα την διαρκεια μιας επισκεψης σε φιλο στο Στρασβουργο η μηχανη μου κλαπηκε. Βρεθηκε σε κακη καταασταση με το φιλτρο αερος, ταπα υγρου πισω φρενων και λοιπα σωληνακια καμμενα, με ιχνη παραβιασης του ντεποζιτου, με σπασμενο τιμονι αλλα με τα λοιπα εξαρτηματα οκ. Την αφησα σε μηχανικο στο Στρασβουργο να την δει και μετα απο μια πρωτη εξετααση ειπε οτι εχει θορυβο στο μοτερ (που μπορει να ειναι και μπιελα) και οτι χρειαζεται να λυθει το μοτερ για να ξερει τι γινεται. Η συμβουλη του ειναι οτι αν λυθει το μοτερ και κυριως στην περιπτωση που οντως εχει κατι προβληματικο μεσα, οι επισκευες θα ξεπερασουν την αξια της μηχανης (εχω μια GS 1150 του 2001).

Το διλλημα μου ειναι κατα συνεπεια: να την επαναπατρισω και να προσπαθησω να την επισκευασω ή να την πουλησω για (οποια) ανταλλακτικα και να αρχισω να μαζευω για αλλη μηχανη..?

Τι πιστευετε και ακομα περισσοτερο τι συμβουλευετε?

Ζητω συγνωμη αν ειναι λαθος κατηγορια αυτη αλλα προκειται για γενικη ερωτηση (αρα υπεθεσα οτι εδω πρεπει να παει)

Χαιρετισμους
Reply With Quote