View Single Post
  #28  
Παλιό 19-10-2013, 23:46
spyrakos35 Ο/Η spyrakos35 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2012
Περιοχή: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: fjr1300a
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Απάντηση: Διστομο-Καρπενησι-Αγναντα-Γιαννενα-Ελασσονα-Τυρναβ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Ακιs Εμφάνιση μηνυμάτων
Πληροφοριες για Καρπενησι εννοειται οτι ειναι ευπροσδεκτες...αυτο ειναι και το ζητουμενο!
το λεπόν...
α. στην μονή προυσσου θα πέσετε πάνω θέλετε δεν θέλετε οποτε και αφιερώστε λίγο χρόνο....

β. από αθήνα, θα φύγετε προφανώς το σάββατο πρωί οπότε και το μεσημέρι θα είστε στο καρπενήσι....
για μαμ να πάτε είτε στον "παράδεισο" (είναι στον δρόμο από προυσσό προς καρπενήσι και στην διασταυρωση για μικρό και μεγάλο χωριό)
μην πάτε στον γαύρο να φάτε γιατί είναι αλμυρούτσικα.... ωστόσο αν πάτε να φάτε εκεί μπορείτε είτε στην "ταβέρνα του ψαρά" ή στο "πέταλο" ή στο "χαγιάτι".... το πιο φτηνό έχω την εντύπωση οτι είναι το πρώτο....
αν τώρα για κάποιο λόγο είναι να φάτε μέσα στο καρπενήσι, βρείτε το "πανόραμα" και θα είστε μία χαρά (και φτηνά - για καρπενήσι)

γ. καφεδάκι μπορείτε να πιείτε
- στο saloon που ανέφεραν πιο πάνω
- κορυσχάδες
- μεγάλο χωριό

δ. μοτοβόλτα
αν και δεν νομίζω να έχετε χρόνο, πάρε μία διαδρομή και ότι μπορείτε/προλάβετε κάνετε
http://goo.gl/maps/63wRE
κατ ουσία πρόκειται για δύο κύκλους ενωμένους, κάντε όποιον νομίζετε....

ε. περί διαμονής
προσωπική πείρα δεν έχω (έχω σπίτι εκεί).... οικονομικά πάντως και καλά είναι στον "Μορφέα" στο Καρπενήσι....
αν ωστόσο θες, στείλε μου πμ, αν μπορώ να μάθω και να σου πω

φιλούμπες

υγ.... από γρεβενά προς καλαμπάκα είναι πολύ πιο ωραία διαδρομή από τον γύρο που θες να κάνεις (άποψή μου βέβαια)

Last edited by spyrakos35; 19-10-2013 at 23:55.
Reply With Quote