View Single Post
  #1  
Παλιό 15-12-2013, 23:34
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή "Ξεκάπνισμα" Ar...lecken!

Διάβαζα κομμάτια του φορολογικού κι είπα να "ξεκαπνίσω" λίγο!



Στο τέλος με τις παπάρες που νομοθετούν και τους δυσβάσταχτους πλέον φόρους όλοι θα παραχωρήσουμε τα σπίτια μας στο κράτος.
Ποιός καταπληκτικός στουρναροεγκέφαλος αποφάσισε ότι ο Ελληνας ΕΕ δε δικαιούται αφορολόγητο, ούτε καν για τα παιδιά;! Με τι μεγαλώνουν τα παιδιά κύριε ( λέμε τώρα ) Στουρνάρα; Πάντως όχι με αέρα κοπανιστό που απορώ πως δεν τον έχετε φορολογήσει ακόμη!

Το απλό αμερικανικό σύστημα δε σας κάνει; Εσοδα συνολικά - έξοδα συνολικά και στο καθαρό υπόλοιπο ας βάλει και 50%. Αλλά όχι βέβαια, διότι θα πρέπει να τα πάρετε από τα αφεντικά σας και ποιός το θέλει αυτό;

Ντροπή! Του χρόνου τέτοιο καιρό η πλειοψηφία των ΕΕ κι όχι μόνο θα είναι στην ουρά για είσοδο στον Κορυδαλλό!


Και δεν ψοφάνε κιόλας! Αλλά πολύ σύντομα θα είναι παρελθόν. Με τις ευρωεκλογές θα πέσει πολύ κλάμα!

Διάβασα και μιά συνέντευξη του Γεωργιάδη για το πόσο καλό είναι το μνημόνιο και σιχτιριάστηκα ακόμη περισσότερο!
Αλήθεια ο ΓΑΠ κυκλοφορεί ακόμη ελεύθερος; Κάθε πότε είναι στην Ελλάδα; Πληρώνεται κανονικά το μισθό του βολευτή;

Τα έχω πάρει!

Αλλά επειδή είμαι παιδί από σπίτι με το πιάνο και τα γαλλικά μου, θα βρίσω γερμανικά, να το καταλάβει κι η ανεκδιήγητη Μέρκελ!


Κύριε Γεωργιάδη και σινάφι, du kannst mich mal......
Reply With Quote