View Single Post
  #14  
Παλιό 12-02-2013, 10:49
kosta12gs Ο/Η kosta12gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Thessaloniki
Μoto: R 1200 GS ?
Μηνύματα: 1,402
Προεπιλογή Απάντηση: interfone f5 και η περιπέτεια μου!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgios Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά,

είμαι ίσως ο πρώτος χρήστης-αγοραστής της συγκεκριμένης μονάδας στην ελληνική επικράτεια. Ίσως να είμαι και η αιτία της αναβάθμισης που αναφέρθηκε πιο πριν μετά και από τις επανειλλημένες ενοχλήσεις που είχα κάνει στα παιδιά στην Πάτρα αλλά και στους Ιταλού ώστε να λυθεί το θέμα με το ράδιο.
Για το συγκεκριμένο θέμα, δυστυχώς θα συμφωνήσω με τον χρήστη-πελάτη, κρίνοντας από μια μόνο φωτογραφία για τρεις (3) λόγους:
1) Γιατί και η δική μου μονάδα, ακριβώς στο ίδιο σημείο, έσπασε από τις πρώτες κι όλες φορές στο βίσμα. Στα πλαστικά πλαίσια του βίσματος. Έσπασε από τις πρώτες 2-3 φορές ευτυχώς μόνο από τη μια πλευρά. Το βάζω και το βγάζω με ιδιαίτερη προσοχή περιμένοντας βέβαια σύντομα να σπάσει και από την άλλη.
2) Ο πελάτης έχει ΠΑΝΤΑ δίκαιο. Άντε καλά... Σχεδόν πάντα. Δηλαδή πόση βία μπορεί να ασκήσει κάποιος για να βάλει ένα βίσμα το οποίο μάλιστα έχει και οδηγό-ράγα για να κυλίσει και να κουμπώσει; Απλά το πλαστικό εκεί είναι ΠΟΛΥ λεπτό και σπάει ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ. Σε μια συσκευή που κάνει ούτε λίγο ούτε πολύ κοντά στα 200 ευρώ!!!
3) Να πάρει το ξέχασα... Η συσκευή είναι κορυφαία! Είναι απλά κορυφαία!!!
στον πρώτο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emlazo Εμφάνιση μηνυμάτων
To δικό μου set το αγόρασα 31/12/11

Από αξιοπιστία άλλο τίποτα .

Στο διάστημα αυτό αλλάχθηκαν και οι δύο συσκευές τέλος του καλοκαιριού.
Η μία δεν φόρτιζε και στην άλλη δεν κρατούσε η μπαταρία.

Πριν μερικές μέρες αντικαταστάθηκε ξανά η μια συσκευή έχοντας ξανά πρόβλημα στην μπαταρία.

Και τα δικά μου ακουστικά έχουν σπασμένα βίσματα, ακριβώς στο ίδιο σημείο. Στο ένα λείπει η μια πλευρά και αντικαταστάθηκε πρόσφατα. Το άλλο είναι ραγισμένο και εξακολουθεί να χρησιμοποιείται.
Απορίας άξιο πως μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο από την στιγμή που υπάρχει οδηγός όπως λέει και ο georgios.

Κατόπιν δικιάς μου προτροπής (για επικοινωνα moto 2 moto) την αγόρασε το καλοκαίρι και ένας ξάδελφος μου. Το set έχει αντικατασταθεί ήδη μια φορά γιατί δεν φόρτιζε.

Παρήγορο ότι τα παιδιά στο Motoraid είναι αξιόπιστα



@georgios Λες να πασχουμε και εμεις;
Reply With Quote