View Single Post
  #82  
Παλιό 30-08-2011, 18:48
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: Επιτέλους βλάβη σε Γιαπωνέζικη μηχανή!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VARAKO Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα μάτια μου είναι πολύ καλά και ΔΕΕΕΕΕΕν βλέπω σκύλες και χάριβδες
Το θέμα ήταν ποσταρισμένο ΚΑ-ΝΟ-ΝΙ-ΚΟ-ΤΑ-ΤΑ στα "ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ".
Μέχρι ΚΑΙ την ώρα που εγώ απάντησα.
Πράγμα που σημαίνει οτι ο "ανοίξαντας" όπως λες αυτό το θρεντ, δεν έκανε πλάκα ούτε χιούμορ, αλλά σοβαρολογούσε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν εσύ βλέπεις "άλλα" και "άλλα" ................λυπάμαι.
Όπως σου είπα οτι λυπάμαι και
παραπάνω. Και για να στο κάνω πιο λιανά, μου άρεσε ο τρόπος (κατά 80%) που κοπάναγες τους μπεμβεδάκιδες (και να μην σου πω οτι το απολάμβανα κιόλας).
Αλλά δεν ήθελα να σε δω να ................πως να το πω ??????


Θα το πω με την λέξη που μου ήρθε στο μυαλό: ΝΑ ΛΑΪΚΙΖΕΙΣ ρε αδερφέ

υγ. Συμφωνώ απόλυτα με την μεταφορά στο χιούμορ.Πέρα από τα καλαμπούρια για τα χρέπια τα BMW, δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VARAKO Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αν θα πας στο φορουμ>μοτοσικλέτα>τεχνικά θέματα θα δεις οτι το θέμα υπήρχε εκεί και μεταφέρθηκε
Πραγματι το ανοιξα στα τεχνικά θεματα με σκοπό να το διαβάσουν ολοι ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΙΟΥΜΟΡ οπως πολύ σωστά σας τονίζει ο Γιωργος (GeorgeP)και ο οποίος με γνωρίζει προσωπικά οπως και ο παθών την βλάβη. Τοσο πολύ σας ενόχλησε που εκανα χιουμορ στα τεχνικά θέματα, εδω γινεται το ελα να δεις σε διαφορα θέματα σε ολα τα μηκη και πλατη του συμπαθέστατου κατα τα αλλα φορουμGS!!!! που 100 μοντερειτορ να ορίσετε δεν θα προλαβαίνουν να τα συμμαζέψουν, αλλά αν σας αρέσει ετσι, από μένα δεν υπάρχει προβλημα και δεν μου πέφτει λόγος! Απλό χιουμορ κάνω παιδιά μην αγριέυετε, δεν αφορά τα GS που κατα την ταπεινη μου γνώμη εχουν προβλήματα, τα οποια καλούνται να λύσουν οι κάτοχοι των !!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου καλε

οταν το ειδα αυτο το thread ηταν στο ''Γενικα-Χιουμορ'' κι εκει επανω απαντησα!!
Τωρα αν μεταφερθηκε εκει απο τα τεχνικα θεματα και με ποιανου εντολη δεν μπορω να το ξερω. Αυτο που ξερω ειναι τον ανθρωπο που το ανοιξε και αυτο που επισης θελω να πιστευω ειναι οτι ο Γρηγορης δεν το παει εκει που θελουν καποιοι να παει!!

Οσο για το οτι ''δεν πρεπει να ειρωνευομαστε'', κι εφοσον με διαβαζεις, θα εχεις διαπιστωσει τι ειρωνια δεχομαι σε πολλα πραγματα σημαντικα κι ασημαντα με πρωτη την κριτικη μου για τα GS και δευτερη στα πολιτικα ζητηματα. Οποταν αν βλεπεις κακεντρεχη ειρωνια στα παραπανω ποστς μου, που σε διαβεβαιω δεν ειναι αυτη η προθεση μου, αναγνωρισε μου τουλαχιστον το δικαιωμα να απευθυνω κι εγω λιγη απο αυτην σε καποιους που με εχουν χορτασει με δαυτην!!

Σε ποιο πανω ποστ μου εγραψα στον Vpentza οτι το ιδιο θα εκανα, για το γελιο δηλαδη, αν ειμαστε 2 χοντακηδες αναμεσα σε 50 GSακηδες, να ενα παραδειγμα




φιλικα παντα φιλε μου
Αν εγω σας ειρωνεύτηκα, που δεν το έκανα και δεν εχω λόγο να το κάνω, αναλογιστείτε καποιοι από εσας τι εχετε συρει και τι εχει ακούσει ο Γιωργος επειδή ΕΧΕΙ αντίθετη γνώμη απο πολλούς μεσα εδω, επειδη εκφράζει την γνωμη του και το πιο ενοχλητικό για μερικούς την στηρίζει με στοιχεία!!! Αν ηταν άλλος ισως ειχε αντιδράσει αλλοιώς!!!!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Το <<χιούμορ>> των βαρκαδερών είναι ευπρόσδεκτο μέχρι τον Νοέμβριο…. Μετά μπαίνει ο χειμώνας…



Μήπως να ποστάρω στα <<τεχνικά>> το παρακάτω ?
-Συμφορουμίτες βοήθεια, έπαθα μεγάλη ζημία ….μετά από 13 χρόνια λάσκαρε το εμπρός αριστερό φλας στο GS μου … καταστράφηκα , πως θα το σφίξω ξανά ???

Με τέτοιες ######## ποσταρισμένες στα << τεχνικά >> καλύτερα να καταργηθεί η ενότητα. Έτσι κι αλλιώς όταν κάποιος ζητά βοήθεια και γνώμες για μια βλάβη στα <<τεχνικά>>, γρήγορα επεμβαίνει η γνωστή ομάδα() και βρομίζουν με σελίδες ειρωνείας, αντιδικιών, βρισιές και αλλά άσχετα…αίσχος ...
Φιλε μου <ξεφυγες> λίγο, δεν υπάρχει για εμας τετοιο θεμα, ουτε εχουμε ανάγκη να μπαίνουμε εδω και να <βρωμίζουμε> το φορουμ, λυπάμαι για τις εκφράσεις αυτές αλλά ολα καλά, δεν τρεχει τίποτα!!!!
Εκει που αντιδικω και θα αντιδικώ είναι στον τροπο που εχουν μερικοί να αντιμετωπίζουν το προβλημα η την βλάβη αναβάτη με εκφράσεις, δεν πειράζει, ετυχε, η μπουμπου δεν παθαίνει τιποτα, οχι ρε γαμώτο, ετοιμασε 2 μισθούς ,πρωτη φορά το ακούω και διαφορα χαιδέματα ανούσια και ασχετα με τεχνικα θέματα. Χανετε την ουσία, την αιτία, την πραγματική αιτία της βλάβης και ας μας προδίδει η μαμα κατασκευάστρια δεν ειναι κακό να το λέμε, λεφτά δίνουμε και ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ και να αποδίδετε τα του Καισαρος το Καισαρι, αυτό ειναι ολο!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον, ο Γρηγορης μπορει να μου κανει πλακα που χαλασε η ντιζα μου (που σημειωτεον λειτουργει παραλληλα σε μια δευτερη ανταλλακτικη που περιμενει να ερθει η ωρα της), αλλα η γκρινια μου συνισταται στο οτι το Varadero μου ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ.

Γκρινιαζω και θα γκρινιαζω για αυτο το θεμα με καθε αφορμη! Μπορει να θεωρειται πταισμα μια ντιζα καθε τοσο, αλλα εμενα μου τη δινει παραυτα!
Απλα πράγματα, ηρεμήστε και αν συναντηθούμε σε κάποια εκδρομή θα καταλάβετε οτι εχουμε ιδιες ανησυχίες και ενδιαφέροντα!!!!
Αλλά αυτή η ντίζα να σπάσει δευτερη φορά, βλαβη σε γιαπωνεζικο απανωτή απαράδεκτοοοο!!!

Last edited by GregoryA; 30-08-2011 at 18:55.
Reply With Quote