View Single Post
  #33  
Παλιό 29-10-2013, 11:54
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Κάποιοι μας κλέβουν μπροστά στα ματιά μας...

Οι εταιρείες λένε ότι πάντα υπάρχει ενα ποσοστό της τάξης του 1% απώλειας προσοχή είτε πάνω είτε κάτω στις αντλίες. Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι τα 33 λίτρα με απόκλιση πάνω κάτω θα πάρουνε maximum 33,3l είσαι εντάξει και προσοχή πάλι αφού είναι το ντεπόζιτο τελείως άδειο!!!

Γεμίσματα της τάξης των 34+λίτρων δείχνουν απάτη. Ακόμα κ μέχρι το στόμιο να γεμίσεις το ντεπόζιτο πόσο να φτάσει ???? 33,8l .....;όλα καλά!!! Όταν σου βάζουνε παραπάνω τότε κλέβουνε!!!

Και ναι όλοι δέχονται να πληρωθούνε λιγότερο....δυστυχώς αλλά έτσι είναι.Τους συμφέρει!!! Έχω πάει σε καφέ απόδειξη 36 λίτρα.....τι να πείς....

Αυτό που λέει ο Γιώργος με την ποιότητα είναι αλλού παππά ευαγγέλιο....εκεί πρέπει να έχεις ένα χημικό εγαστήριο μαζί σου....

Ας μην κοροιδευόμαστε.....ας πεί κάποιος όταν βγαίνει στην ευρώπη ......πάντα βλέπει καλύτερες καταναλώσεις...πάντα το μηχανάκι τραβάει καλύτερα....πάντα ακούγεται πιο καλά ο κινητήρας....όλα αυτά υσχίουν ...έχω γράψει καμμια 50χιλ χμ στο εξωτερικό και οι βενζίνες εκεί είναι πολύ καλύτερες.....και εκεί μηδένιζα τελείως και γέμιζα...ποτέ πάνω απο 32l το adv.....εκεί τι γίνεται δηλαδή?????


Βενζινάς μου λέει ότι πλέον αν δεν κλέψουμε θα κλείσουμε...βγάζουνε 5λεπτά το λίτρο....πόσες χιλιάδες λίτρα να πουλήσουνε για να βγάλουνε τα έξοδα τα λειτουργικά ενός βενζινάδικου????

Ενώ άμα στα 30 λίτρα κλέβω 2??? μπορώ να επιβιώσω και να "αισχρο"κερδίζω...αυτά!
Reply With Quote