View Single Post
  #6  
Παλιό 30-01-2013, 14:06
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: 22 μέρες, 18 χώρες, 9.300 χλμ

2ημέρα: Stara Zagora (BG) - Bacau (RO) 602 χλμ



Επειδή δεν είμαι και πολύ πρωινός τύπος, οι αναχωρήσεις μου ήταν κατά τις 11-12 κάθε μέρα, αναλόγως χιλιομέτρων που έχω να διανύσω και υπολογίζοντας απλά να μην καταλήξω να οδηγώ νύχτα!
Είμαι λίγο καλοπερασάκιας κι αν δεν πάρω με το πάσο μου το πρωινό μου, δεν κάνω το μπανάκι μου, δεν ξεκινάω εύκολα...




Γενικά, την καταβρίσκω στις στάσεις μου στα βενζινάδικα, εδώ στο Ruse λίγο πριν τα σύνορα με Ρουμανία από όπου περάσαμε και με τα φιλαράκια ένα μήνα μόλις, πριν


Στη Ρουμανία τα πράγματα (οδηγικά) είναι ανεκτά. Δεν είχα χρόνο ώστε να διασχίσω βουνά ή να επιλέξω πιο ενδιαφέρουσες διαδρομές κι έτσι αυτή τη φορά ήταν λίγο μονότονα.
Δε με πείραξε, εξάλλου ο σκοπός μου ήταν να οδηγήσω μέχρι την Ουκρανία.

Στάση στο Βουκουρέστι (έπηξα στο μπες-βγες, πολύ κίνηση και πολλά δημόσια έργα!)



Άφιξη στο Bacau με ψιλόβροχο



Εδώ, αφού άρχισε για τα καλά η βροχή, η πόλη φαινόταν «ήσυχη» κι αφού δεν μπόρεσα να καταλάβω αν έχει κάποιο κέντρο, ώστε να πάω κάποια βόλτα, έφαγα στο ξενοδοχείο, ασχολήθηκα με φωτογραφική, κινητό, gopro, BT, net book
(τι καλώδιο και κακό είναι αυτό, άσε που θες και πολύμπριζο για να τα φορτίσεις όλα αυτά!) και την έπεσα νωρίς.
Reply With Quote