View Single Post
  #37  
Παλιό 23-07-2013, 16:55
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Στα 300 € το προστημο για ελευθερο...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Με λιγα λογια, αλλο ''καμπερ'' κι αλλο κατασκηνωτης ''σκηνιτης'' αφραγκος και λιγδιαρης οπως π.χ στην Τηλο, στην Καλογρια της Αχαιας, τον Καιαφα της Ηλειας κ.λ.π.........
Ο ''καμπερ'' ειναι αλλο πραγμα κι αλλο πραγμα ο ''σκηνιτης'' των Ματαλων και του Βαϊ στην Κρητη....
Εγω δεν παιζω με τις λέξεις....

Για μένα στον ελέυθερο κατασκηνωτή δώσε ότι ορισμό σου αρέσει .Θες κάμπερ θες σκηνιτης οπως θες μπορείς να τον πείς.

Σου είπα υπάρχουν αμέτρητες παραλίες στην χώρα μας που γεμίζουν με ανθρώπους που τους αρέσει να ζουν ελέυθερα χωρίς τους περιορισμούς του οργανωμένου καμπινγκ .

Κάνε μια βόλτα στην διπλανη παραλία απο την Χιλιαδού τον Αυγουστο.Η συγκεκριμένη παραλία είναι παγκοσμίως γνωστη σε γυμνιστές.Πριν μερικά χρόνια είχα μετρήσει 70 σκηνές .Ειχαν τοποθετηθεί σε απόλυτη τάξη η μια δίπλα στην άλλη.Εγω έμενα σε διπλανη παραλία για αρκετές μέρες.Μετα το πέρας του Σαβ/κου πήρα το καγιάκ και έκανα την καθιερωμένη μου βόλτα μου απο την συγκεκεριμένη παραλία.Οι περισσότεροι είχαν φύγει και είχαν μείνει λίγες σκηνές.Η παραλία ήταν πεντακάθαρη χωρίς βέβαια να έχει φροντίσει για αυτό κανείς απο το παρακείμενο χωριό για κάτι τέτοιο.Οι ίδιοι οι κατασκηνωτές φροντίζουν να κρατανάνε καθαρό τον ¨χώρο τους η μάλλον καλύτερα το σπίτι τους¨.

Παραδείγματα μπορω να σου φέρω άπειρα με παραλίες της πατρίδας μας που επικρατεί η τάξη και η καθαριότητα εδω και πάρα πολλά χρόνια.

Last edited by diomiles; 23-07-2013 at 16:58.
Reply With Quote