View Single Post
  #3  
Παλιό 02-03-2009, 22:25
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από adventure Εμφάνιση μηνυμάτων

Η προσωπική μου άποψη είναι και από αυτά που γράφεις ότι όντος είναι πολύ δύσκολο να έχεις σχέση με ένα παιδί δίπλα σου(δεν αναφέρεις ηλικία αλλά από ότι θυμάμαι από την κοπή της πίτας του Forum είναι γύρω στα δεκαέξι και πολύ δύσκολη ηλικία ) να μπει ξαφνικά στη ζωή σας και πόσο μάλλον του παιδιού μια γυναίκα που θα αλλάξει σε μεγάλο βαθμό τη καθημερινή τριβή που έχεις εσύ και το παιδί και τις ώρες που του αφιερώνεις και φυσικά με τη εμπιστοσύνη κάτι που για να σε κερδίσει πιστεύω θέλει πολύ χρόνο .
Εγώ αν θέλεις τη δική μου τη γνώμη είναι ότι στη ζωή δεν πρέπει να βιαζόμαστε αλλά να περιμένουμε να εξελιχτούν κάποια όσον αφορά τα συναισθηματικά .
Άστο και θα κυλίσει μόνο του και όταν θα βρεθεί η κατάλληλη σύντροφος ειλικρινά θα δεις ότι δεν θα κάνεις καμιά απολύτως προσπάθεια θα έρθουν όλα από μόνα τους.
Καλό κουράγιο να είσαστε αγαπημένοι εσύ και ο γιος σου και να τον προσέχεις πολύ.



Δημητρό, τα έθεσες πολύ όμορφα τα πράγματα.

Πράγματι χρειάζεται ο χρόνος αλλά πρέπει πάντοτε να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά και να μην είμαστε αρνητικά προδιατεθειμένοι σε κάτι καινούργιο στη ζωή μας.

Κανείς μας δεν έχει υπογράψει συμβόλαιο με το μέλλον. Άλλωστε τα λάθη και οι στραβομάρες του παρελθόντος γίνονται σοφοί δάσκαλοι για το αύριο...
Reply With Quote