View Single Post
  #12  
Παλιό 15-01-2013, 19:10
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι μόδα το χωρίς καθρέφτες, όπως και ο σκούφος, όπως και το κινητό στηριγμένο στο αυτί με κλίση του κεφαλιού και ανασήκωμα του ώμου.
Προχθές ήμουν με την πιτσιρίκα μου και είχαμε μπροστά μας έναν τέτοιο κάφρο. Αφενός δεν μπορούσαμε να προσπεράσουμε αφετέρου ήταν αψυχολόγητος και απρόβλεπτος στις κινήσεις του, οι δε σφήνες πήγαιναν καπνός. Εεε δεν άντεξα τον πλησίασα από πίσω και του έχωσα μια καρπαζιά στον σβέρκο που σβούριξε το μυαλό του. Το κινητό έπεσε κάτω και άρχισε να μπινελικώνει. Σταμάτησα, κατέβηκα από το παπί και πήγα δίπλα του. Άρχισε την κλάψα και το γιατί με βάρεσες, γιατί μου πέταξες το κινητό κλπ λαλακίες. Η απάντηση ήταν πως το έκανα για την κόρη μου, για να νιώθω ασφαλής πάνω στο μηχανάκι μαζί της κινούμενος στον ίδιο δρόμο με αυτόν. Με κοίταγε με το σπινθηροβόλο βλέμμα της αγελάδας, δεν μπορούσε να καταλάβει τι κακό έκανε κι ένιωθα ανασφαλής. Επίσης στο τελείωμα της κουβέντας μου είπε ότι αν τον ξαναπάρουν τηλ πάνω στο μηχανάκι, πάλι θα απαντήσει εν κινήσει, το κάνει συνέχεια είπε και ποτέ δεν είχε πρόβλημα.
Δεν άντεξα, του πήρα το κινητό από τα χέρια και το πέταξα στον υπόνομο που ήταν δίπλα μας. Τώρα, του είπα, θα το σκεφτείς δυο φορές πριν απαντήσεις κλήση πάνω στο μηχανάκι, θα λες ρε μπας και είναι πίσω μου ο τρελός και μου το πετάξει κι αυτό το κινητό σε κανέναν υπόνομο??

Βρε κοπανισες άνθρωπο,του πέταξες το κινητό και μας αφήνεις να πιστέψουμε οτι την γλυτωσες έτσι απλα. Και με αυτην σου την κίνηση δίδαξες πολιτισμό στην κορη σου πιστεύεις?!

Υ.Γ το θέμα του Γιάννη με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

Last edited by mario; 15-01-2013 at 19:29.
Reply With Quote