Θέμα: Ferrari in Zagori
View Single Post
  #45  
Παλιό 28-11-2013, 17:34
xntinou Ο/Η xntinou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 316
Προεπιλογή Απάντηση: Ferrari in Zagori

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Giannme Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντα φιλίκά και με μοναδική πρόθεση την ανταλλαγή απόψεων..

Αυτό το νόημα έχει ο διάλογος, με την τριβή βελτιωνόμαστε!


Βλέπω οτι η προσέγγιση σου δείχνει ποιοτική σκέψη και κρίση αλλά χωρίς παρεξήγηση τουλάχιστον επειδή αναφέρεσαι σε καποια γραφόμενα μου νομίζω δεν πρόσεξες οτι αναφερόμουν ειδικά και όχι γενικα σε κάποια θέματα.


Θα έλεγα ότι οι ειδικές περιπτώσεις εμπίπτουν στις γενικές

Δηλαδή οσο αφορα τη δωρεά για παράδειγμα δεν εξετάζω το φιλάνθρωπο προφίλ τους, αλλα τον εκμηδενισμό του συγκεκριμένου ποσού μέσω της καταστροφής του οχήματος σε σύγκριση με το να απέδιδε τα συγκεκριμένα αυτά χρήματα..

Να διευκρινίσω ότι δεν συμφωνώ με αυτό τον τρόπο διαμαρτυρίας.
Ωστόσο και πάλι δεν τον κατηγορώ γι'αυτό, διότι ενδεχομένως (ο παράγοντας της άγνοιας εκ μέρους του παρατηρητή ) να δίνει αρκετά χρήματα σε φιλανθρωπικές οργανώσεις.
Ο καθένας κάνει αυτό που μπορεί όμως σίγουρα δεν είμαι αυτός που θα τον κρίνει - προσωπική άποψη -


Και για την ενόχληση που θέτεις οτι 5-6 bmw χαλάνε την ηρεμία του γαλήνιου χωριού συμφωνό οτι ενυπάρχει ως ενδεχόμενο, αλλά νομίζω δεν ανταποκρίνεται στα γεγονότα που παρατίθενται στο συγκεκριμενο αυτό νήμα..
Δεν νομίζω να έβγαζε κανείς ως αξιοσημέιωτο Mercedes G στα Ζαγοροχώρια και σου παραθέτω επίτηδες αυτοκίνητο μεγάλης αξίας και όχι πχ Jimny...


Το έγραψα για να τονίσω πόσο σχετικά μπορεί να είναι κάποια πράγματα και το πόσο εξαρτάται μια άποψη από τη γωνία θέασης των γεγονότων.

Θέλω να πω γενικώς ότι από μια αναφορά ενός γεγονότος δεν μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα. Έχω οδηγηθεί σε λάθος εκτιμήσεις πολλές φορές στο παρελθόν από τέτοιου είδους απόπειρες.

Excuse me αν μπέρδεψα σε κάποια σημεία με το λόγο μου
Reply With Quote