Θέμα: Test G 650 GS
View Single Post
  #19  
Παλιό 06-05-2011, 16:33
mitsaras Ο/Η mitsaras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: αγρινιο και εβρος
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

χθες πηγα και ειδα απο κοντα το g650gs...αρκετα ομορφο και συμπαθητικο , ωραια τα χρωματα του , και πολυ καλη συναρμογη πλαστικων και καλη ποιοτητα εκ πρωτης οψεως αλλα το θεμα ειναι τι αντοχη θα δειξουν στο περασμα του χρονου και σε καθημερινη (αν οχι σκληρη) χρηση. η θεση οδηγησης του ειναι πολυ καλη (ειμαι 1.72) και εφτανα με σχεδον ολο το πελμα κατω , οι γωνιες των ποδιων και χεριων φυσιολογικοτατες και η εργονομια(τιμονι , θεση οδηγησης , σελα) σε γενικες γραμμες (πλην των χειριστηριων που ειναι τυπικα bmw) θα ελεγα ειναι...ιαπωνικη και για μενα ειναι καλο. θα ελεγα οτι η θεση οδηγησης μου θυμισε αρκετα το transalp700 (το εχει ο αδερφος μου και το γνωριζω το μοτο πολυ καλα).η γυναικα μου καθησε πολυ ανετα πισω...πολυ φτωχη βεβαια η εικονα του ενος δισκοφρενου σε συνδυασμο με τα γυμνα καλαμια που φαινοντε σαν καλαμακια απο σουβλακι , θα προτιμουσα καποιο καλυμα σε αυτα να φαινεται πιο...τουμπανο.εν τελει θα ελεγα οτι εαν ειχε καλυτερη τιμουλα (περιπου 8150 με abs και θερμ γκριπ) και ας φερει τον ελικα στα πλαινα του , θα ειχε πολλους υποψηφιους αγοραστες.δεν το προσεξα και περισσοτερο καθως μολις το ειχαν δεσει τα μαστορια , καθως πριν κανα μισαωρο το ειχαν ξεφορτωσει στο συνεργειο της αντιπροσωπειας και επειδη δεν το ειχαν ανεβασει στην εκθεση ακομα δεν ηθελα να ειμαι στα ποδια τους....
Reply With Quote