View Single Post
  #18  
Παλιό 28-02-2013, 02:55
apostolosb Ο/Η apostolosb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Οσονούπω BMW K1600GT
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: Που Πάμε Ωρέ?

Η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να γράψω για το ταξίδι που κάναμε την Κυριακή!Ξέρετε είναι από εκείνα τα ταξίδια που απλά βλέπεις και ξαναβλέπεις τις φωτογραφίες-βίντεο και λες «ήμουν κι εγώ εκεί».
Ήταν μια όμορφη εμπειρία πραγματικά!Ουσιαστικά για τους περισσότερους ήταν ένα ταξίδι συνθηκών (όχι τόσο πολύ για τα χιλιόμετρα σιγά καμιά 400αριά και κάτι ήταν)που υποσυνείδητα θέλαμε να κάνουμε αλλά δεν το επιδιώκαμε ο καθένας για δικούς του λόγους.
Προτού ξεκινήσω, με όλο το θάρρος-σεβασμό μιας και τα υπόλοιπα παιδιά τον γνωρίζουν περισσότερο, ν’αφιερώσουμε αυτή την εκδρομή στον Γιάννη (J.T.R) που αναρρώνει αυτή την στιγμή ύστερα από ένα ατύχημα που είχε στο κλείσιμο της εκδρομής λίγα μέτρα από το σπίτι του.Περαστικά σου φίλε Γιάννη και σύντομα στη δίτροχη καλλονή.
Επισπρόσθετα να ευχαριστήσω και τους υπόλοιπους φίλους της παρέας Φώτης(Transalp),Σπύρος(Vstrom),Βαγγέλης(Africa),Εγω(Caponord),Μάνος(R1200GSA),Θάνος(R1150GSA),Χρήστος(R1200GS), Χρήστος(Τenere),Μιχάλης(800GS),Σωτήρης(K1200LT),Θοδωρής(Vstrom),Βαγγέλης(Varadero),Σωτήρης(Varadero) και Γιάννης(Africa) για την υπέροχή μέρα που ζήσαμε.




Λοιπόν η διαδρομή που ακολουθήσαμε είναι η παρακάτω:
ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΠΙΝΔΟ


Τρίκαλα-Καλαμπάκα-Κορυδαλλός-Κρανέα-Κηπουρειό-Ζάκας-Σπήλαιο-Περιβόλι-Βοβούσα-Παναγία και πάλι πίσω.

Κακά τα ψέμματα ήταν ένα δύσκολο ταξίδι,14-15 ώρες πάνω στη μηχανή.Είχε πολύ βροχή στο μεγαλύτερο κομμάτι της διαδρομής,χιονόνερο,πάγο,αρκετό χιόνι στον δρόμο και ομίχλη στηΝ επιστροφή που δυσκόλευε λιγάκι την κατάσταση σε συνδυασμό με την κούραση...
Reply With Quote