View Single Post
  #6  
Παλιό 18-09-2013, 15:37
kostastenere Ο/Η kostastenere βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: athina
Μoto: ktm 990 adventure s
Μηνύματα: 275
Προεπιλογή Απάντηση: Παραλίγο άφαντη!

Μου είχε τύχει κάτι αντίστοιχο πριν από κάποια χρόνια.
Είχα μάθημα ιδιαίτερο στου Ζωγράφου και το ktm το είχα παρκάρει στο ίδιο σημείο που το πάρκαρα όποτε πήγαινα σε εκείνον τον μαθητή 2 φορές την εβδομάδα. Επειδή είχα καθυστερήσει για το μάθημα ξέχασα να βάλω το λουκέτο δισκόφρενου. Βάζω συναγερμό το μηχανάκι στο διπλό και φευγω.
Μετά από 1 και μισή ώρα, δλδ περίπου 5 το απόγευμα, τελειώνω το μάθημα και πάω προς το μηχανάκι. Βλέπω "παλίκαρο" στο μηχανάκι μου να ζορίζει το τιμόνι, να προσπαθεί προφανώς να σπάσει την κλειδαριά. Μία μικρή παρένθεση εδώ, το σημείο εκεί είναι γεμάτο πύλωτες. Φοράω κράνος,γάντια,βγάζω και το λουκέτο από την τσαντα και πηγαίνω κατα πάνω του φωνάζοντας (αέραπροφανώς τον κοσμούσα με διάφορα επίθετα). Ο τύπος σαστίζει, ο οποίος είχε και κρανάκι μαζί του, κάνει κανα δυο βηματα προς τα πίσω και αρχίζει να φωνάζει ένα όνομα (πυλωτες). Με τα πολλά αφου έφαγε κάποια σπρωξήματα, να πω την αλήθεια φοβήθηκα ότι είναι κάποιος κρυμμενος σε πυλωτη και δεν πολυ πλησίασα,άρχησε να λέει ότι νομιζα πως ήταν το μήχανακι μου και να τρέχει......
Από τότε το μηχανάκι πάντα σε διαφορετικό σημείο και δεν ξεχνάω ποτέ το λουκετο. ο συναγερμός δεν βάρεσε ποτέ σύπτωση ή όχι είχε αρχήσει να τα πάιζει η κόρνα του.
Reply With Quote