View Single Post
  #12  
Παλιό 10-08-2012, 20:31
apapadopoulos Ο/Η apapadopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2012
Περιοχή: ΤΡΙΚΑΛΑ
Μoto: YAMAHA FAZER fz6 600 - SYM GTS 250i evo
Μηνύματα: 227
Προεπιλογή Απάντηση: Έτοιμος ο νέος δρόμος-Τρίπολη-Καλαμάτα από 75 min θα μειωθεί

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας και είμαι από το Μελιγαλά και κάνω αυτή τη διαδρομή από τότε που με κουβάλαγε ο μπαμπάς μου, πριν με γεννήσει (η συγχωριανή) μαμά μου, είναι καλά τα νέα για όλους!
Για τους στριφτερούς, όπως λέει κι ο ortho, αλλά και για τους υπόλοιπους. Όχι τόσο για το χρόνο, αλλά γιατί ο παλιός δρόμος με τόσα οχήματα που κυκλοφορούν πλέον, είχε καταντήσει καρμανιόλα και μαρτύριο κάποια ΣΚ και τις μεγάλες αργίες....
Τα διόδια τσούζουν, αλλά αν κάνεις λογαριασμό με τη μείωση των απαιτουμένων καυσίμων, το κόστος μετριάζεται σημαντικά.
Θα βοηθήσει και τον τουρισμό και το εμπόριο. Αρκεί να μην καταρεύσει πάλι το "Παραδείσια - Τσακώνα". Θυμάστε ότι είχε παραδοθεί και πριν από 10 περίπου χρόνια; Δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει σημαντικά τη χάραξη, πάντως τότε είπαν ότι οι εδαφολογικές ήταν για τα μπάζα και ότι δε θα έπρεπε να περάσει από εκείνο το έδαφος δρόμος. Τώρα τι έκαναν; Θα δούμε....

μου θυμισες τα φοιτητικα μου χρονια!ειχε παραδοθει ο δρομος στα γρηγορα παρολο τοτε...για να προλαβουν τις εκλογες και μεσα σε ενα εξαμηνο(βροχες νοεμβριου αν θυμαμαι καλα)τσουπ επεσε ο δρομος...και να μαλωνουν στα τοπικα καναλια κυριως,και να λενε για τις εδαφολογικες μελετες,το σαθρο εδαφος και ολα τα κουλα!πολυ γελιο!πολυ χρημα φαγανε!
οσο μας πληγωνεις τοσο μας πορωνεις ΕΛΛΑΔΑΡΑ!
Reply With Quote