View Single Post
  #20  
Παλιό 25-08-2011, 14:44
java Ο/Η java βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πύργος Ηλείας
Μoto: f800GS Yellow, XT600 '88 Blue
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

Α! μόλις διάβασα στο εγχειρίδιο οτι ο τύπος της λάμπας είναι ο ίδιος για τη μικρή και τη μεγάλη σκάλα και είναι H7/12V/55W και έστειλα καινούριο email στην BMW Hellas:


"Σήμερα εποικοινώνησε μαζί μου κάποιος κύριος από την BMW που δεν συγράτησα το όνομά του και μου έδωσε την ίδια απάντηση με τον επίσημο επισκευαστή που πήγα την μοτοσυκλέτα μου. Επιπλέον μου είπε οτι η λάμπα που έβαλα μπορεί να ήταν διαφορετικής φωτεινότητας από αυτή που δίνει η BMW χωρίς ωστόσο να μπορεί να τεκμηριωθεί αυτό (το οτι ήταν ή το οτι δεν ήταν).
Επικοινωνώ πάλι μαζί σας γιατί μόλις τώρα είδα οτι στο εγχειρίδιο της μοτοσυκλέτας μου αναγράφεται πως για την αντικατάσταση του φωτιστικού σώματος πρέπει να χρησιμοποιηθεί ο τύπος H7/12V/55W δεν αναγράφεται κανένας άλλος κωδικός σχετικός με την φωτεινότητα της λάμπας.
Συνεπώς η εταιρία ευθύνεται ή γιατί δεν αναγράφει ακριβώς τον κωδικό της λάμπας ή επειδή δεν αντικαθιστά τον προβολέα που έλιωσε χρησιμοποιώντας ίδιο τύπο λάμπας με αυτόν που γράφει το εγχειρίδιο.
Παρακαλώ για την άμεση απάντησή σας διότι ο προβολέας λιώνει όλο και περισσότερο.

Τέλος υπενθυμίζω οτι στο πρώτο μου email από την φόρμα επικοινωνίας στο site σας είχα επιλέξει τρόπο επικοινωνίας το email και όχι την τηλεφωνική επικοινωνία."


Αυτά.
Reply With Quote