View Single Post
  #7  
Παλιό 28-10-2013, 11:47
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Κάποιοι μας κλέβουν μπροστά στα ματιά μας...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αιμίλιε....έχω πάνω απο 10 αποδήξεις να μου έχουνε βάλει 36+ λίτρα βενζίνη στο adve.....έχω κάνει 5 καταγγελίες....και έχω πάρει 5 απαντήσεις ότι πήγανε και κάνανε έλεγχο και ότι ήτανε όλα καλά.....μάλιστα σε μια απάντηση απο την αρμόδια υπηρεσία έγρεφε και υπ'όψιν ενός δεύτερου ονόματος(μιας κυρίας)προφανώς είχαμε κάνει και οι δυο μας καταγγελία και μας απαντήσανε και στους δυο, όπου άκουσων άκουσων με βρήκε αυτή η γυναίκα στο κινητό η οποία ήτανε γιατρός (θα σου πέσουνε τα μαλλιά) και με πήρε τηλέφωνο να με προφυλάξει γιατί ο βενζινοπώλης της έστειλέ το ΣΔΟΕ στο ιατρείο με επώνυμη καταγγελία και η γυναίκα με πήρα τηλ να με προφυλάξει...αλλά σε μισθωτό τι να κάνεις όποτε εγώ όλα καλά!!!!



Έχω εφαρμόσει ένα συστηματάκι και απο εκεί κ μετά πιάνει....πηγαίνω πάντα για βενζίνη όταν γράφει στο range μηδεν χιλιόμετρα(βγάζει άλλα 20 απο τότε η μηχανή) και πάντα το γεμίζω.....όποιος μου βάζει βενζίνει εώς 33.5 λίτρα πληρώνεται κανονικά......όποιος βάζει παραπάνω ή θα πάρει το euro x 33λιτρα ή δεν θα πάρει τίποτα.....και πως γίνεται όσοι μου βάζουνε 35αρια να δέχονται να πάρουν το ποσό για 33 λίτρα δεν ξέρω......




Όλοι κλέβουνε οι βενζινάδες το 95% απο αυτούς και όποιος έχει συγγενή να βγεί και να μας το επιβεβαιώση....είναι πραγματικότητα!!!




Αυτό το έχω κάνει κι εγώ. Ή παίρνεις "τόσα" (που υπολογίζω όπως όλοι πόσο θα βάλουμε) ή τίποτα!
Και το δέχονται
Τυχαίο???


Η λύση είναι τα εταιρικά πρατήρια πάντως. Τα ιδιόκτητα κάνουν ότι θένε
Reply With Quote