View Single Post
  #31  
Παλιό 01-12-2013, 15:15
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από intruder Εμφάνιση μηνυμάτων
ενα παραδειγμα που το δικαιωμα το χουν δεν το χουν,αυτοι το κανουν
εδω κ ενα χρονο κ παραπανω η δρομος μετσοβο-καλαμπακα (καταρα pass) ειναι νομικα κλειστος ,δηλαδη εχει το απαγορευτικο για διελευση σημα,κ ταμπελα οτι εαν μπεις στο δρομο ,ειναι με δικια σου ευθυνη(λες κ για τις ζημιες κ τα ατυχυματα που προκληθεικαν απο κακοτεχνιες των δρομων τις ανελαβε ποτε το κρατος).εγω που τον περναω σε μερικα σημεια ειναι παρα πολυ χαλια κ επικυνδυνα απο καθιζισεις.

η μονη εναλακτηκη λυση ειναι η εγνατια οδος με τα διοδια πριν την εξοδο του ανηλιου.αρα θες δεν θες ,με το ζορι διοδια


περα απο αυτο εαν γεμισει ο ''παλιος ''δρομος κινηση ,πολυ λυπαμαι οτι θα εχουμε κ ατυχηματα λογω της κινησης που ενας τετοιος παλιος δρομος δεν μπορει να ανταπεξελθει.
φανταστητε νταλικες,datsun,κ καθε λογης οχημα συντυρημενα ή οχι ,ολα μαζι απο επαρχιακο στενο γλυστερο δρομο.καταστασεις πολλα χρονια πριν με 4πλασια+ οχηματα

Απλα να σε ενημερωσω,οτι σε περιπτωση που το αυτοκινητο σου υποστει ζημια,αν γινει καταγραφη του ατυχηματος κ κινηθεις νομικα,θα αποζημιωθεις!Μην με ρωτησεις το ποτε βεβαια,θελει υπομονη κ επιμονη!!Σε αναλογη περιπτωση κερδισε κουμπαρος μου αποζημιωση για ζημια στο αυτοκινητο του,κ μαλιστα το ποσο το πηρε κ εντοκως γιατι περασαν 4 χρονια για να γινει το δικαστηριο!!

Μαλιστα στο ιδιο σημειο που εσπασε ζαντα κ ψαλιδι ο κουμπαρος μου,ξαναεγινε ατυχημα προσφατα κ η εταιρεια "προσφερθηκε" απο μονη της να αποζημιωσει τον παθοντα!!Το παθημα, της εγινε μαθημα!!
Reply With Quote