View Single Post
  #6  
Παλιό 24-09-2010, 10:23
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Διόδια: Η μεγάλη κλοπή!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ ωραια λοιπον.αρα πρεπει να μας κανουν και αλλες αυξησεις.εχεις δικιο.λιγα πληρωνουμε.
Τα εχουμε πει και τα εχουμε ματαπεί!!!!!

Ειμαι συμφωνος οτι πληρωνουμε πολλα, εν σχεση με τους μισθους μας, αλλα ειμαι αντιθετος στο να μην πληρωνουμε καθόλου!!!!
Ειναι αλλο να ζητας μειωση αντιτιμου κι αλλο ειναι να ανοιγεις τις μπαρες για να περασεις τζαμπα!!!
Τα εχω ξαναπει, ας μην το ξανα αναλυσω το πως και το γιατι!!!

Εξάλλου το ποστ μου επι του θεματος δεν ηταν το ποσο πληρωνουμε ουτε γιατι πληρωνουμε, αλλα απαντηση στην ''Εθελοντική Ομάδα Δράσης Ν. Πιερίας'' η οποια πηγε .......στην Ελβετια και εφερε το παραδειγμα......... της ''βινιετας''!!!! αποκρυπτοντας εσκεμμενα τις αλλες χωρες, που περασαν, οπου και διοδια πληρωνουν και τα πληρωνουν ΑΔΡΟΤΑΤΑ!!!!!
Αποκρυπτουν επισης εσκεμενα οτι οταν η ευρωπη εφτιαχνε δρόμους (εμεις οι ελληνες μεταναστες, οι τουρκοι κ.λ.π. δηλαδη τους φτιαχναμε) εμεις στο Ελλαντα τρωγαμε με 1000 μασσελες τις οικονομικες βοηθειες του Τρουμαν κι αλλων αμερικανων (τοτε) προεδρων!!! Ενω οι Γερμανοι (και οι ελληνες εκει οχι εδω) δουλευανε 1-2 ωρες την ημερα ανευ πληρωμης για την ανοικοδομηση και αναπτυξη της χωρας τους!!
Το 1950 ξεκινησαν να φτιαχνουν αυτοκινητοδρομους στην Γερμανια και τους εφτιαχναν σωστα απο την αρχη.....!! Τοτε τους πληρωσαν κι αυτοι αδρα με την εργασια τους και με την εξτρα εργασια τους/μας και τωρα απλα πληρωνουν την συντηρηση τους.................!!! Εμεις?

Last edited by GeorgeP; 24-09-2010 at 10:25.
Reply With Quote