View Single Post
  #22  
Παλιό 25-08-2011, 15:20
mrdaellis Ο/Η mrdaellis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Βυρωνας
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 281
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από java Εμφάνιση μηνυμάτων
Α! μόλις διάβασα στο εγχειρίδιο οτι ο τύπος της λάμπας είναι ο ίδιος για τη μικρή και τη μεγάλη σκάλα και είναι H7/12V/55W και έστειλα καινούριο email στην BMW Hellas:


"Σήμερα εποικοινώνησε μαζί μου κάποιος κύριος από την BMW που δεν συγράτησα το όνομά του και μου έδωσε την ίδια απάντηση με τον επίσημο επισκευαστή που πήγα την μοτοσυκλέτα μου. Επιπλέον μου είπε οτι η λάμπα που έβαλα μπορεί να ήταν διαφορετικής φωτεινότητας από αυτή που δίνει η BMW χωρίς ωστόσο να μπορεί να τεκμηριωθεί αυτό (το οτι ήταν ή το οτι δεν ήταν).
Επικοινωνώ πάλι μαζί σας γιατί μόλις τώρα είδα οτι στο εγχειρίδιο της μοτοσυκλέτας μου αναγράφεται πως για την αντικατάσταση του φωτιστικού σώματος πρέπει να χρησιμοποιηθεί ο τύπος H7/12V/55W δεν αναγράφεται κανένας άλλος κωδικός σχετικός με την φωτεινότητα της λάμπας.
Συνεπώς η εταιρία ευθύνεται ή γιατί δεν αναγράφει ακριβώς τον κωδικό της λάμπας ή επειδή δεν αντικαθιστά τον προβολέα που έλιωσε χρησιμοποιώντας ίδιο τύπο λάμπας με αυτόν που γράφει το εγχειρίδιο.
Παρακαλώ για την άμεση απάντησή σας διότι ο προβολέας λιώνει όλο και περισσότερο.

Τέλος υπενθυμίζω οτι στο πρώτο μου email από την φόρμα επικοινωνίας στο site σας είχα επιλέξει τρόπο επικοινωνίας το email και όχι την τηλεφωνική επικοινωνία."


Αυτά.
Εγω νομιζω οτι εχετε επικεντρωθει σε λαθος θεμα!!! το θεμα δεν ειναι οτι η καινουργια λαμπα (η λαμπα δηλαδη που δεν πηρες απο την BMW) αλλα η παλια λαμπα δηλαδη αυτη που φοραγε απο οταν ηταν καινουργιο το μηχανακι, κατ επεκταση της BMW ηταν αυτη οπου εκανε την ζημια οταν καηκε!!! κανω λαθος?? η και αυτη η λαμπα οπου καηκε ηταν εκτος BMW??? παντως παρατηρησα και στο δικο μου στο οποιο εχω αλλαξει 2 λαμπες μεσα σε 2 χρονια οτι εχει κανει ενα σημαδακι απο το τσαφφφ που λεγαμε!!! οχι σε τετοιο βαθμο οσο το δικο σου, πολυ πιο μικρο!
και στην τελικη κανε μια δοκιμη και ασε την λαμπα πανω να δεις αν θα μαυρισει αλλο το φαναρι!! εγω δεν νομιζω οτι θα αλλαξει.... το φαναρι θα συνεχισει να ειναι μαυρο οσο ηταν!!! ουτε λιγοτερο ουτε περισσοτερο!!! ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες και αυτοι στηροζονται οτι εβαλες after market λαμπα!!! λες και εχουν ανακαλυψει την πυριτιδα! λες και αυτο το φαναρι παει ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΛΑΜΠΑ!!! ειναι σοβαρα πραγματα αυτα τωρα??
Reply With Quote