View Single Post
  #9  
Παλιό 31-12-2012, 00:17
tsak8 Ο/Η tsak8 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS '05
Μηνύματα: 545
Προεπιλογή Απάντηση: Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι οι γονείς μου το διαμέρισμα που μεγάλωσα με δάνειο το αγόρασαν το 1969 ή 1970. Το ξεπλήρωσαν σε 10 χρόνια. Διότι τότε το διαμέρισμα είχε μιά "φυσιολογική" τιμή κι όχι παραφουσκωμένη λόγω του εύκολου χρήματος που οι τράπεζες για μερικά χρόνια μετά πιέσεων δάνειζαν. Συμφωνώ απόλυτα για τα δάνεια που πάρθηκαν για την ικανοποίηση του lifestyle που τα κανάλια, που σημειωτέον οι συχνότητες που εκπέμπουν είναι δική μας περιουσία, αλλά ουδέποτε πλήρωσαν, γιατί άραγε, πλάσαραν.
Που ήταν όλα αυτά τα χρόνια το κράτος; Τι να πρωτοθυμηθούμε; Τον Σημίτη της "απογειωμένης" οικονομίας και του "ας πρόσεχαν"; Τη σχεδόν χαμένη πενταετία του "κουρασμένου"; Το Καστελλόριζο;
Ποιός μοίρασε τα φύκια για μεταξωτές κορδέλλες;
Ποιός διέφθειρε τον αγρότη;

Να κατηγορηθούμε για ηλιθιότητα ότι πιστέψαμε την επίπλαστη ευημερία, ΝΑΙ!
Αλλά το ενοχικό σύνδρομο που προσπαθούν να μας επιβάλλουν....ΟΧΙ! Οχι κύριοι, δεν τα φάγαμε μαζί!

Και προσωπικά δε δέχομαι ότι έχουμε τους "άρχοντες" που μας αξίζουν! Ο εσμός που ανέκαθεν λυμαίνεται τη χώρα δεν άφησε κανένα περιθώριο επιλογών.

Και σαν γιατρός κι ΕΕ έχω βαρεθεί να με λένε κλέφτη! Να πανε να γ...ηθούν και να βρουν αυτούς που κλέβουν! Οπως έδειξαν οι τελευταίες εξελίξεις με το στικάκι, που στον #### τους να το βάλουν, μέσα σε ώρες μπορούν να κάνουν τις διασταυρώσεις, ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ!

Αρκετά με το αυτομαστίγωμα!

Με λένε Γιάννη κι είμαι ορθοδοντικός και μέχρι τώρα ήμουν συνεπής απέναντι απέναντι στο #########! Από δω και πέρα άμυνα! Δεν τα δουλεύουμε μαζί με τα καθάρματα!
Αν σε είχα εδώ θα σε φιλαγα
Στο μέτωπο εννοείται, μέχρι κεραίας συμφωνώ
Reply With Quote