View Single Post
  #54  
Παλιό 02-12-2013, 20:47
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Απίστευτη αγγελία: Δίνουν αντί για μισθό, ένα πιάτ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίρνεις ένα λογοπαίγνιο μου και το κάνεις θέμα μόνος σου.
Αυτό είναι που σου έγραψε κάποιος μόνος σου ρωτάς μόνος σου απαντάς.
Ας ηταν μια φορα να παρεις κατι που εγραψα εγω και να το κοτσαρεις στην μουρη καποιου αλλου οπως κανεις τωρα σε μενα.....!!!! Παντα ειμαι ο κατηγορουμενος και ο δεκτης διαφορων σχολιων διοτι απλα δεν συμφωνων μαζι σας και αποδικνυω αυτα που λεω με νουμερα και αγορες δισεκατομμυριων........
Αν ηταν λογοπαιγνιο ας το ελεγες ¨η ας το εκανες να φαινεται ετσι.....


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως αν στην κατοχή υπήρχαν αγοραστές για τα τσιγάρα του πατέρα σου σημαίνει ότι μάλλον δεν πεινούσαν ούτε τότε κατά την δική σου λογική αφού τους περίσσευαν λεπτά της δεκάρας για κάπνισμα.
Οχι δεν υπηρχαν διοτι συνηθως του αναποδογυριζαν τον δισκο και του τα εκλεβαν, εκεινος εκλαιγε στην γωνια διοτι δεν μπορουσε να τους αντιμετωπισει και διοτι δεν θα πηγαινε τιποτα στο σπιτι για να φανε οι υπολοιποι 7!!!!!
Σε παρακαλω, μην πετας τις αρλουμπες την μια πισω απο την αλλη διοτι δεν ξερεις, δεν εζησες τοτε και το χειροτερο δεν ρωτησες κανεναν για να μαθεις!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτοί που ψώνισαν τα 8,5 δις είναι σίγουρο ότι δεν πεινάνε. Αυτοί που πεινάνε, κρυώνουν και βιώνουν αυτό που λέμε κοινωνικό αποκλεισμό δεν έχουν ψωνίσει τίποτα, είναι δύσκολο να το καταλάβεις;
Εγω τι πρεπει να κανω γιαυτους? να κανω καμια απεργια? Και καλα εγω, εσυ και οι υπολοιποι που ησασταν το 2008 που υπηρχε και παλι αυτη η συμπαθης κατατρεγμενη ομαδα ανθρωπων? Μηπως επειδη ηταν λιγοτεροι τοτε δεν σε ενδιεφερε αλλα ουτε και κανεναν αλλον ενδιεφερε? και με συγχωρεις οταν ειναι 1000 δεν τρεχει τιποτε κι οταν γινουν 1500 φταιει ολο το συστημα και ολοι τους μνημονευουμε?
Θελω να μας πεις που ησουν το 2008 γιαυτους τους ανθρωπους...με αποδειξεις!
Εγω δεν ημουν πουθενα, ουτε και προκειται να ειμαι ειναι αλλονων δουλεια αυτη η ομαδα......


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα το ότι γυρίσαμε στα επίπεδα του 1994 με τιμές προϊόντων και υπηρεσιών του 2014 και είναι όλα καλά, μόνο εσύ μπορείς να το υποστηρίξεις.
αυτα μην μου τα λες σε εμενα αλλα να τα πεις π.χ στις ελληνικες βιομηχανιες γαλακτος και στους γαλακτοπαραγωγους, που δεν αφηνουν το φρεσκο γαλα να ειναι 7ημερης διαρκειας διοτι τοτε θα εχουν ανταγωνισμο απο τον βορρα!!!Βλεπεις στις 3 ημερες ο Γερμανος δεν προλαβαινει να παραξει, παστεριωσει και μεταφερει στην Ελλαδα το γαλα του ενω με την7ημερη φρεσκοτητα που ισχυει σε ολον τον κοσμο θα μπορουσε, αλλα.......
Να το πεις στους εισαγωγεις γενικως, χρειστηκα μια μπαταρια Li-po για τον συναγερμο μου και μου ζητουσαν στο Ελλαδα 20ε!!!!!! Την βρηκα στο ιντερνετ με 4,5 μαζι με τα εξοδα μεταφορας....την αγοραζει ο αντιπροσωπος απο Κινα προς 1,5ε την μια......
Να τα πεις στα κλειστα επαγγελματα.........
Εκει να τα πεις αυτα περι τιμων οχι σε εμενα......
Εχω κι αλλα παραδειγματα αλαλ δεν ειανι η ωρα........

Last edited by GeorgeP; 02-12-2013 at 20:49.
Reply With Quote