View Single Post
  #21  
Παλιό 17-10-2012, 08:28
Sotos_ Ο/Η Sotos_ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αττική
Μoto: GSA '08
Μηνύματα: 319
Προεπιλογή Απάντηση: Ποδηλάτης και οδήγηση..

Κατεβαινοντας την κηφησιας χτες, στο υψος του μεγαρου, εγω δεξια ( ενα μέτρο απο το πεζοδρομιο εκει σε μια εσοχη που κανει ο δρομος) και ο ταριφας αριστερα και πισω μου στην μεσαια λωριδα...
ωραια τυπισα μπροστα μου και δεξια σηκωνει το χερι, την ψυλιαζομαι, κοιταω αριστερα μου και βλεπω τον ταριφα καθως μαγνητίζεται απο το χερι της, να με περναει και να με κλεινει με τον πιο αποτομο τροπο...


αναγκαστικά σταματησα στην πορτα του και του πα μερικα γαλικα με πολυ ωραιο τροπο ωστε να καταλαβει (οσο μπορει να καταλαβει βεβαια... και αυτος για το ξεροκοματο παει) .
Το θεμα λοιπον ειναι οτι για 5 ευρω ταριφα, εγω μπορει να μην πηγαινα στην οικογενεια μου χτες...

δεν αξιζει τον κοπο...
Γενικα βοηθαει πολυ η πολυχρονη εμπειρια αστικης μετακινησης με μοτοσικλετα... προβλεπεις τις κακοτοπιές...
ο νομος που σου δινει προτεραιοτητα δεν προκειται να φτιαξει καμια ασπιδα προστασιας γυρω σου... και ναι μεν μπορει να σε βοηθησει να παρεις τα λεφτα σου μετα απο 4-5 χρονια... άλλα μονο αν ζήσεις...
Παντα κρανος και ολα τα αλλα (φωτα, ανακλαστικα, κλπ)
Παντα προσπαθεια να μην εμποδίζεις τους άλλους,
και παντα τα ματια 1014!

προσεξτε τους ποδηλατες...
ειναι μετα τους πεζους οι πιο αδυναμοι χρηστες του δρομου, αλλα τους προτιμω ετσι παρα με αυτοκινητα η σκουτερακια.
Reply With Quote