View Single Post
  #16  
Παλιό 24-04-2013, 11:58
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οδήγηση χωρίς δίπλωμα; Πρόστιμο και φυλάκιση!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά! δεν αντέχω, θα το πω!

Είναι δυνατόν να συζητάμε ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για να καλύψεις μιά παρανομία ή να εξαπατήσεις;!

Αν κάποιος χάσει το δίπλωμα σημαίνει ότι έκανε βαρειά παράβαση και τον έπιασαν!

Η θα παραποιήσουμε τα στοιχεία του οχήματος για να κάνουμε ότι θέλουμε;! Συγγνώμη, αλλά αυτό δεν είναι κυκλοφοριακή συνείδηση!

Εδώ υποτίθεται ότι απαγορεύεται να δίνουμε συμβουλές για παράνομο κατέβασμα μουσικής, βίντεο κλπ και θα συζητήσουμε για το πως θα παρανομήσουμε κατά την οδήγηση;!

Υποτίθεται ότι ανάμεσα σε όλα τα άλλα προάγουμε και τη σωστή κυκλοφοριακή αγωγή!

Να χeσω τα ABS, Antispin κι όλα τα παραφερνάλια! Τα μαθήματα που απλόχερα μας προσφέρονται για να βελτιώσουμε τις ικανότητες μας και να οδηγούμε με μεγαλύτερη ασφάλεια μας μαθαίνουν και πως θα καταπατήσουμε όλους τους νόμους;! Δεν νομίζω!!!!

Σε καποιο αλλο ποστ μου σου μιλαω για το ποιόν του Ελληνα βλεπέις οτι εχω δικιο?

Η ''σοφεραντζα'' κατω απο το δικο σου μυνημα ζηταει ανταλλαγματα απο το κρατος για να μην πηγαινει με τον σταυρο στο χερι οπως λεει. Οποία πλανη και ψεμα.
Ακομα και τα ζητουμενα ανταλαγματα να ικανοποιουντο παλι στην παρανομια και την λαμογια θα πηγαιναμε.
Κι επειδη η παρανομια, η λαμογια και η εξαπατηση ειναι στο DNA του Ελληνα ουτε το κρατος θα φτιαξει ποτε στο 100%....Ελληνες ειναι και αυτοι.
Οποτε μαθε επιτελους να ζεις στην Ελλαδα...............

Εγω φιλε Γιαννη την Δευτερα παω να παρω μια 2ημερη ανασα και γευση απο Μπαρτσελονα.......επαγγελματικο ταξιδι. Εκει φιλε κανεις 10 μετρα χωρις κρανος και τσιμπας την κληση, εισαι δε υποχρεωμενος να πας να φερεις το κρανος σου(αν δεν το εχεις μαζι σου) με αλλο μεσο οχι με την μοτοσυκλετα........Σκεψου να γινοταν αυτο στην Ελλαδα......οι ''σοφεραντζες'' ολης της Ελλαδας θα κατεβαιναν στον δρομο σε ενδειξη διαμαρτυριας.

Last edited by GeorgeP; 24-04-2013 at 11:59.
Reply With Quote