View Single Post
  #20  
Παλιό 24-04-2013, 14:54
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Οδήγηση χωρίς δίπλωμα; Πρόστιμο και φυλάκιση!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από soferantza Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι ότι ψάχνουμε τον καλύτερο τρόπο για να κάνουμε παρανομία,αλλά πληρώνουμε το κράτος λύτρα (κυριολεκτικά) για αγαθά και υπηρεσίες τις οποίες δεν απολαμβάνουμε.
Το να κινείσαι με τον σταυρό στο χέρι σε ένα κράτος το οποίο κλέβει κυριολεκτικά τους ίδιους του τους πολίτες,το οποίο τους υποχρεώνει με χίλια δύο τερτίπια,μπαγαμποντιές,αλτερνατίβες και φόρμουλές κομμένες και ραμένες από τους εκλεγμένους αιρετούς στα μέτρα των κατ'επιλογήν περιστάσεων,λυπάμαι αλλά είναι ασυδοσία.
Δεν έχω δεί κανάν μπάτσο να σταματάει άλλο μπάτσο με μηχανή επειδή κάνει μαγκίτσες στο δρόμο και μάλιστα με όχημα πληρωμένο από τους φορολογούμενος,για παράδειγμα.Και μιλάμε για άσκοπη χρήση....
Και είναι σίγουρο εδώ μέσα πως σχεδόν όλοι έχουμε δει εκπροσώπους του νόμου με δίκυκλα να τα επιδείνονται σε αντικοινωνικούς αυτοσχεδιασμούς απλά επειδή η υπηρεσία θεώρησε σκόπιμο να τους εμπιστευτεί καινούργιο όχημα.

Αυτό δεν είναι δικαιολογία φίλε μου, ιδίως όταν μιλάμε για οχήματα που η οδήγησή τους είναι ούτως ή άλλως επικίνδυνη. Αν κάποιος δε θέλει να μπορεί να ταυτοποιηθεί το όχημά του σημαίνει, για μένα, ότι έχει σκοπό να κάνει συνεχώς παραβιάσεις του ΚΟΚ, άρα μη συζητήσιμο. Ολοι κάποια στιγμή έχουμε κάνει τη μακακία μας, αλλά άλλο αυτό κι άλλο η πρόθεση να μη σεβόμαστε ποτέ τίποτε.

Οσο για αστυνομικούς που κάνουν ταρζανιές με τις μοτό ιδιωτικές και μη, κι εγώ τσατίζομαι αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι, σίγουρα όχι να κυκλοφορώ με μη ορατή πινακίδα.


Τες πα! καθένας πράττει όπως θέλει, αλλά πρέπει να είναι έτοιμος να υποστεί και τις συνέπειες!
Reply With Quote