View Single Post
  #9  
Παλιό 30-08-2013, 11:44
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Αγρίνιο η κεντρική καπναποθήκη της Philip Morr

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από anegis Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω να σημειώσω εδώ δυο εξαιρετικά αρνητικά κατορθώματα της Ελλάδας σε σχέση με το κάπνισμα :
1. Μετά τους αδελφούς Κυπρίους ειμαστε πρώτοι σε κατα κεφαλη κατανάλωση τσιγάρων.
2. Ουσιαστικά δεν ισχυει η απαγορευση του καπνίσματος σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
Ειδικά το δεύτερο αποτελεί μείζονα λόγο που δεν προσελκύουμε τουρίστες μέσου και υψηλού εισοδήματος.

Sent from my iPad using Tapatalk HD
Αυτο δεν εχει καμια σχεση με αυτο που συζηταμε..........
Ο καπνος και τα προιοντα του ειναι μεγιστο οικονομικο μεγεθος για ολες τις χωρες του κοσμου.
Η Ελλαδα αν ελεγε οχι στην συγκεκριμενη επενδυση με δικαιολογια τα λεγομενα σου μονον να χασει ειχε αφου το οικονομικο μεγεθος της επενδυσης θα πηγαινε σε αλλη χωρα.
Το ζητουμενο δεν ειναι ο καρκινος που ΔΕΝ προκαλειται απο τον καπνο τον ιδιο αλλα απο το χαρτι του τσιγαρου, την καυση και κυριως απο τα χημικα που εμπλουτιζουν ενα τσιγαρο....το ζητουμενο ειναι να υπαρχουν επενδυσεις στην χωρα μας για να βρουν δουλεια οι ελληνες.

Ποιο το οφελος στην καταπολεμηση του καπνισματος και του καρκινου των πνευμονων αν η επενδυση δεν γινοταν στην Ελλαδα αλαλ στην τουρκια?

Υ.Γ. ημουν καπνιστης επι 35 χρονια, τωρα ειμαι ακαπνος επι 10 μηνες!!!! και σκοπευω να παραμεινω για την υπολοιπη ζωη μου.
Reply With Quote