View Single Post
  #1  
Παλιό 25-07-2012, 18:39
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Attention!

Fasten your seat belts









Έσκασε η πρόσκληση απ' τον tsompani...


the legendary Voskoparty 2012”.
Το εκκλησίασμα το γνώριζα από πέρυσι.


Βουτιές στις βάθρες του Τύρια, σκηνάκια δίπλα στο δάσος, κουρεμένα βοσκοτόπια (μόνο πιστολάκι που δεν τα πέρασε...), lighting decoration, στερεοφωνικά, γεννήτριες, μπύρες, τσίπουρα, μανγκάλ πανηγυρέ, προβατίνες με pedigree, συνεδρίες ταυτόχρονου σουρώματος, αγαπητές φατσούλες.
Και το κυριώτερο, στο εν λόγω “friends gathering”, δεν θα πηγαίναμε ως εξιδανικευτές ενός λυτρωτικού συμβόλου ή με στόχο κατάρριψης ενός παχύρευστου αριθμού συμμετοχών...
Όου γκάντ, που πάει αυτός ο κόσμος?

Παρά το ζόρι που τραβάω, υπόσχομαι στον εαυτό μου ότι θα κάνουμε γκεζί δίπλα στον Τύρια ποταμό, ό,τι κι αν γίνει!

Πάνε πολλά χρόνια που στη Βλαχοντίσνεϋλαντ, λέξεις όπως “πρόσκληση” και “φιλοξενία” έπαψαν να κάνουν σουξέ. Σε βαθμό που ορισμένοι και μόνον στο άκουσμά τους, παθαίνουν ρίξη παχέος εντέρου!

Δεν χάνεται η μόντα με τίποτα, σΕ λέω!
Έτσι λοιπόν, Σάββατο πρωί κατά της ένδεκα ρολάρω με το έτερον επτάμισυ κάτω από τα τούνελ του Πολύμυλου, ακούγοντας εν μέσω παρασίτων τον “καρδιολόγο” της Βούλας Πάλλα, στους 102,3 από το Ράδιο Γκιώνη Κοζάνης...


θέλω κάποιο καρδιολόγο
να μ'αλλάξει την καρδιά,
μεταμόσχευση να κάνει
και μιαν άλλη να μου βάλει.
Κι ας είναι μαύρη ή άσπρη
ή οτιδήποτε καρδιά,
τη δική μου ν'αφαιρέσει
και να πάψει να πονά...”


Βγαίνοντας από το τούνελ, μΕ την πέσανε 2-3 πεθαμενί σύννεφα και κοντοστάθηκα για αδιάβροχο.
Η Βούλα Πάλλα ήδη προειδοποιούσε...
"μες το ταξίδι της ζωής
πρόσεξε μη γλυστρίσεις...”
Εγώ την καλλιτέχνιδα την σέβομαι κι άφησα το γκάζι, περιμένοντας τις σταγόνες στη ζελατίνα.


Όμως ρολάροντας στην ανοιχτωσιά των λειβαδεώνων της Sourdi-land, ξαφνικά...
.
.
...τα σύννεφα εξαφανίστηκαν σαν ...αξιοσημείωτα ταξιδιωτικά, πρώην moderator του forum!


Συνεχίζεται...
Attached Images
File Type: jpg Voskoparty 2012.jpg (18.0 KB, 1354 views)

Last edited by Uriah Heep; 25-07-2012 at 18:42.
Reply With Quote