View Single Post
  #21  
Παλιό 16-12-2009, 14:54
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Αντικατάσταση grip σε R1200GS/'04

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΡΓΥΡΗΣ ΜΠΕΓΙΝΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα σε όλους
το Σ/Κ άλλαξα και γώ με τον ίδιο τρόπο που το έκανε ο Νικόλας τα grip απο την 1200adv που έχω. έκανα ομως μια μ...κία και στο πρώτο grip πάτησα παραπάνω το ξυραφάκι με αποτέλεσμα να κόψω το συρματάκι σε δύο σημεία. Γράφω για να πώ σε όποιο μέλος την πατήσει σαν εμένα, οτι δεν χρειάζεται στενοχώρια, με ένα 'κολητήρι' απο αυτό που έχουν όσοι ασχολούνται με ηλεκτρονικά μπορού να ενωθουν τα συρματάκια και μάλιστα λειτουργούν μετά άψογα.
Η μόνη μου ένσταση είναι οτι επειδή η επιφάνεια των νέων grip είναι διαφορετική απο τα 'μανίσια' (με ραβδόσεις) νομίζω οτι χάνεται λίγη απο την θερμότητα. Ισως πάλι ναναι εντύπωση μου γιατί τα δοκίμασα με χοντρά γάντια. Πάντως είναι πολύ καλίτερα απο τα παλιά, που έλειωσαν και κολούσαν.
Πολυ σωστος ο Αργυρης με το κολητηρι του .
Εχω να προσθεσω και κατι σχετικα με τα διαφορα εργαλεια που κατα καιρους χρειαζομαστε.
-Μην λυπομαστε σε καμμια περιπτωση τα λεφτα που δινουμε για εργαλεια, γιατι σιγουρα θα κανουμε αποσβεση αυτων των χρηματων μας αργα ή γρηγορα (πχ ενα κολητηρι με το καλάϊ και την παστα του, σιγουρα δεν κοστιζει οσο τα γκριπ στην περιπτωση μας. Αλλα και να κοστιζε εξισου το ιδιο, μας μενει για αλλες ακομα πολλες χρησεις)!!!

Οσο για το οτι μπορει να ειναι η εντυπωση σου Αργυρη, το ιδιο ακριβως ισχυει και για τα γραφομενα μου ασφαλως. Τις εντυπωσεις μας αναφερουμε. Για αυτον ακριβως τον λογο χρειαζονται πολλες αποψεις/εντυπωσεις απο ολους μας (και για καθε θεμα που μας απασχολει), ετσι ωστε να μπορουμε ολοι μας να εξαγουμε τα καλυτερα δυνατα συμπερασματα απο το εκαστοτε θεμα !!!
Reply With Quote