View Single Post
  #14  
Παλιό 02-11-2009, 16:53
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η γενιά των αποτυχημένων γονέων?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Alext Εμφάνιση μηνυμάτων
αν και οπως ειπε ο gsmaniac ειναι κουβεντα για τσιπουρα
θα σου πω οτι εισαι πολυ λαθος και θα σου φερω ενα απλο παραδειγμα
εισαι σε ενα δωματιο κλεισμενος μαζι με τον Σοφοκλη Σχορτσιανιτη κλειδωμενοι μια εβδομαδα χωρις φαι
ανοιγει το παραθυρο και σας πετανε να φατε μια πιτσα
πως θα μοιραστει????
-η λογικη λεει οτι αναλογικα με το μεγεθος του καθενος θα φατε τα αντιστοιχα κομματια που αναλογουν στον καθενα ετσι?????
-με βαση τον νομο της ελευθερης αγορας βλεπω να τρωει ολοκληρη την πιτσα ο Σοφοκλης και εσυ με το συμπαθειο να τρως τα αρ**δια του
αν εσυ το βλεπεις λογικο δεν μπορω να πω τιποτα
τελος παντων μην τρωτε την παραμυθα του συστηματος και μπαινετε σε διαμαχη εργαζομενος εναντιον εργαζομενου
αντι να απαιτειτε να κατεβουν οι καλυτερες συνθηκες των δημοσιων υπαλληλων στο (ομολογουμενως) χειροτερο
επιπεδο των ιδιωτικων υπαλληλων θα επρεπε να ζητατε το αντιστροφο
δηλ καλυτερες συνθηκες για ολους

Υ.Σ.
GeorgeP δεν υποκρυπτουν καποιο υπονοουμενο τα λεγομενα μου προσωπικο για εσενα απλα να δωσω την διαφωνια μου εναντια στην προπαγανδα που εχει περασει στον περισσοτερο κοσμο περι της δηθεν καλης ελευθερης αγορας και λοιπες αηδιες
Υποθετικό (εως μύθος) το παραδειγμα σου το καταλαβα αλλα υποθετικό (εως μυθος) ειναι και το παραδειγμα του Δαυιδ και Γολιαθ με νικητη ξερουμε ποιόν!!! Ομως εξοχως πραγματικό ειναι και το παραδειγμα του Δαυιδ (Ελλας) εναντιον του Γολιαθ (ευρωπη) στο Euro 2004!! Τι να λεμε τωρα!!!

Η ΥΓΙΕΙΣ ελευθερη αγορα εργασιας ειναι το Α και το Ω μιας υγειους κοινωνιας!! Εχεις πτυχίο(α) αρχιζεις απο χαμηλα κι εχεις εξελιξη, δεν εχεις πτυχίο(α) αρχιζεις απο χαμηλα και μενεις χαμηλά παει και τελειωσε!!
Εδω εχεις/ω φαει την ζωη σου/μου στα θρανια και δουλευεις συμβασιουχος στο δημοσιο με 600ε ¨η στα stage με 360!!! Δηλαδη υποτιμας τα χρονια που σπατάλησες στα θρανια και τα λεφτά που ξοδέψαν άλλοι για την παρτι σου/μου!!!

Ας επλισουμε οτι καποτε θα σταματησει αυτό!!!!

Και μην ανυσηχεις δεν παιρνω προσωπικα τίποτε, σε Δημοσιο φορουμ ειμαστε, οποταν..........κοπανα με!!!!!
Reply With Quote