View Single Post
  #17  
Παλιό 01-01-2013, 18:54
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: ΧΑΡΤΗΣ ΤΥΝΗΣΙΑΣ ΓΙΑ ZUMO 660

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από omorfantras Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια τζιφος.τα περασα τα τρια zip στην καρτα μνημης με το ονομα Τυνησια και στην αναζητηση κρατων δεν μου αναφερει την Τυνησια.
Τι μακακια κανω ?..............

τρια ζιπ= πρωτη μακακια

ονομασια Τυνησια = δευτερη μακακια

αναζητηση?= τριτη μακακια...

Παμε παλι με ιδιαίτερο αυτη τη φορα, αφου δεν παιρνεις κ τηλ

1.επιλεγεις τον χαρτη που σε ενδιαφέρει μανιουαλ η αουτο απο το site

2.απο το λινκ που σου ανοίγει αμεσα η αν εχει κινηση το site, μεσω του email σου επιλεγεις κ κατεβαζεις το αρχείο
που εχει μια sd καρτούλα στην αρχή του σαν σημαδι να ξεχωρίζει, μιλαμε για windows αν ο υπολογιστης σου ειναι apple η linux κατεβαζεις το αντιστοιχο με το σημαδουρι το μηλο η τον πιγκουΐνο

3.Αφου έχεις κατεβασει στον υπολογιστη σου το παραπανω αρχειο και αφου το αποσυμπιεσεις καπου....

4.Συνδεεις στον υπολογιστη σου μια καθαρη καρτα μνήμης αυτη που ταιριαζει στο Garmin gps σου δηλ συμβατη στο 660 σου

5. Βρισκεις μεσα απο τον υπολογιστη σου την παραπανω καρτα κ δημιουργεις ενα νεο φακελο στην καρτα με την ονομασια: Garmin

6. Αναζητας κ βρισκεις μεσα στον υπολογιστη σου, το περιγραφομενο στα 2. κ 3. του παρόντος, αποσυμπιεσμενο αρχείο.

7. Εχεις λοιπόν εναν φακελο με την ονομασια: Garmin και επίσης έχεις το παραπανω αρχειο.... το αντιγραφεις λοιπόν μεσα στον φακελο Garmin της καρτας μνημης που λεμε παραπανω στο 4.

8.Τοποθετεις την κάρτα στο Garmin gps σου δηλ στο 660 σου.

9. Πας μεσω ρυθμισεων κ βρισκεις τι χαρτες εχεις για να τεσταρεις
δεν νομιζω να δεις πουθενα Τυνησια. Αυτο δεν σημαίνει ότι ο χαρτης δεν υπαρχει, θα τον δεις με καποιο ονομα...

Επίσης στην αναζητηση επισης δεν θα δεις ποτε Τυνησια...

Αλλα ουτε θα δουλεύει η αναζητηση...οδοι κλπ...

Όμως θα εχεις την Τυνησία θα μπορεις μεσω επιλογής σημειων να πηγαινεις απο πολη σε πολη...
Αν χαθεις θα σε βγαλει απο τα δυσκολα....
Ειναι ελεύθεροι χαρτες κ νόμιμα δωρεαν..
Εμένα δεν μου δούλεψε η αναζήτηση οδων κλπ....

Αλλά το χρησιμοποίησα αψογα χρησιμοποιώντας την επιλογή αναζήτησης μεσω χαρτη....


πχ είμαι στην είσοδο της Ρουμανίας στο Δούναβη κ ήθελα να πάω Πιτεστι.

Βρηκα το πιτεστι στο χαρτη του gps ζουμαρισα το κεντρο της πολης στο περιπου κ πατησα πήγαινε...με πήγε αέρα(κοίταγα κ τις πινακίδες)

Το εχω ξαναγραψει, ότι για καποιο λόγο που δεν τον ξερω δεν δουλευει η αναζητηση στο 550 που εχω,
με αυτούς τους χαρτες, τους ελεύθερους.

Καποιοι που το εχουν κανει σε 660 ας μας πουν αν δουλευει η αναζητηση...

Αν δηλαδη θελεις να βαλεις οδο κ αριθμο στο 550 μου δεν το δεχετε, βγαζει συνεχεια οτι δεν υπαρχει,

ομως στην πραγματικοτητα υπαρχει κ αν ξερεις που ειναι απο το google maps το βρισκεις....

Last edited by siraxanz; 01-01-2013 at 19:05.
Reply With Quote