View Single Post
  #235  
Παλιό 12-11-2010, 21:20
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από chrhld Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πρόβλημα δεν είναι στην ποιότητα του αλουμινίου αλλά στο γεγονός ότι σε ορισμένες μοτο γλύφη στην σωλήνα που κρατάει τον μασπιέ όταν συμπιέζετε η ανάρτηση. Αν εξασφαλίσουμε ότι δεν υπάρχη περίπτωση να ακουμπίσει, τότε δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα. Το φτερό με την στήριξη που έχει, με το φαιρόμενο βάρος και τους κραδασμούς, στηρίζετε πολύ καλά.
Την δοκιμή στο εργαστήριο με τον σκελετό την κάνω για να είμαι σίγουρος ότι όντος αυτό φταίει που έσπασε.
Την δευτέρα θα κάνω και την δοκιμή (αν μπορέσει ο Ανδρέας), αν όλα πάνε καλά θα είμαστε σίγουροι ότι δεν θα έχουμε πρόβλημα. Τότε μόνο εγώ θα διορθώσω τους βραχίωνες που έχω και θα αρχίζουμε να αλλάζουμε. Σίγουρα δυό μέρες θα τις φάω για να ετοιμάσω την πρώτη δεκάδα..... Ελπίζω να μην έρθουν και όλοι μαζί...........
Τέτοια αντιμετώπιση όπως προαναφέρουν και άλλοι, δεν την βρίσκεις ούτε σε πολυεθνικές εταιρίες, ελπίζω κάποια στιγμή να ανταμειφτείς για την συμπεριφορά σου και σου εύχομαι να αναπτυχτείς ακόμα περισσότερο.
Σήμερα με την βροχή έπαθα πλάκα που δεν φόραγα το φτεράκι μια και έγινα χάλια (στην γάμπα) με ανώτατη ταχύτητα 30 χιλιομέτρων και για μόλις 1,5 χιλιόμετρο απόσταση που διένυσα στον βρεγμένο δρόμο. Τα νερά που μου πέταγε όταν είχα το φτερό ήταν αμελητέα και σε πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες. Σίγουρα είναι αναγκαίο στην μηχανή μας.
Την Δευτέρα θα έρθω να βάλουμε το αναβαθμισμένο για δοκιμή στο μπεμπέ μου.