Θέμα: Ferrari in Zagori
View Single Post
  #44  
Παλιό 28-11-2013, 11:52
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Ferrari in Zagori

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xntinou Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατά το πνεύμα της συζήτησης και σύμφωνα με τη δική μου προσέγγιση,
ελάχιστα θα με ενοχλούσαν 7-8 Ferrari μαζεμένες σε τέτοιο χωριό, τέτοια εποχή (κρίση γαρ) και λοιπά 'τέτοια'.

Όχι γιατί είμαι αδιάφορος αλλά γιατί δεν υποπίπτει (κατ'εμέ) σε κάποιο σφάλμα που είναι κατακριτέο.

Ένας φυσιολάτρης που ζει με χόρτα σε κάποιο βουνό πιθανόν να εκστόμιζε τις ίδιες κατηγορίες και χαρακτηρισμούς
για 5-6 ματσό bmwδάκηδες που ταράσσουν με τις εξατμίσεις τους τη γαλήνη του τοπίου.

Όσο για τη δωρεά, παρουσιάζω ως ένα ενδεχόμενο να κάνει και τέτοιες (και αυτός αλλά και ο άλλος ο λίγο πιο νευρικός), όμως δεν το γνωρίζω.
Το αν έχει μόνο και το 'είναι' απλά δεν υπάρχει, κι αυτό ελάχιστα μ'ενδιαφέρει.
Είναι δικό του θέμα.
Δεν ξέρω αν είμαι σωστός ή πολύ λάθος για κάποιους, αλλά έτσι αντιλαμβάνομαι τα πράγματα χωρίς να θεωρώ την άποψη των προλαλησάντων λανθασμένη.

Βλέπω οτι η προσέγγιση σου δείχνει ποιοτική σκέψη και κρίση αλλά χωρίς παρεξήγηση τουλάχιστον επειδή αναφέρεσαι σε καποια γραφόμενα μου νομίζω δεν πρόσεξες οτι αναφερόμουν ειδικά και όχι γενικα σε κάποια θέματα. Δηλαδή οσο αφορα τη δωρεά για παράδειγμα δεν εξετάζω το φιλάνθρωπο προφίλ τους, αλλα τον εκμηδενισμό του συγκεκριμένου ποσού μέσω της καταστροφής του οχήματος σε σύγκριση με το να απέδιδε τα συγκεκριμένα αυτά χρήματα.. Και για την ενόχληση που θέτεις οτι 5-6 bmw χαλάνε την ηρεμία του γαλήνιου χωριού συμφωνό οτι ενυπάρχει ως ενδεχόμενο, αλλά νομίζω δεν ανταποκρίνεται στα γεγονότα που παρατίθενται στο συγκεκριμενο αυτό νήμα.. Δεν νομίζω να έβγαζε κανείς ως αξιοσημέιωτο Mercedes G στα Ζαγοροχώρια και σου παραθέτω επίτηδες αυτοκίνητο μεγάλης αξίας και όχι πχ Jimny... Πάντα φιλίκά και με μοναδική πρόθεση την ανταλλαγή απόψεων..
Reply With Quote