View Single Post
  #5  
Παλιό 19-12-2008, 22:25
DrRobotnik Ο/Η DrRobotnik βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσοι απο εμάς πάιζουν video games?

Πριν απο κανέναν χρόνο αγόρασα το Nintendo Wii, για μια σύντομη κριτική έχω να πω τα εξής:
Η κονσόλα φέρνει επαναστατικό τρόπο χειρισμού στο πλαίσιο των video games.
Η ανάλυση των παιχνιδιών είναι αρκετά καλή, Τα γραφικά εξαρτώνται απο το τι παιχνίδι θα αγοράσεις, υπάρχουν διασκεδαστικά παιχνίδια με άθλια γραφικά (βλ. Wii Sports όπου ο παίκτης χρησιμοποιεί έναν παίκτη που φτιάχνει μόνος στου στο Mii Channel.)Όμως υπάρχουν παιχνίδια που έγραψαν κυριολεκτικά με την εθιστική ιστορία τους και τα πολύχρωμα ρεαλιστικά γραφικά τους, τα πιο must σε αυτήν την περίπτωση είναι τα ακόλουθα: Zelda: Twilight Princess, Super Mario Galaxy και κυρίως Super Smash Bros Brawl δαγκωτό.
Ο χειρισμός όπως σας έλεγα, οφείλεται στο ενσωματωμένο Motion Sensor του Wii Remote το οποίο χωρίς παρεξήγηση, αντέγραψε η Sony λίγους μήνες πριν την έκδοση του χειριστηρίου του PS3 που αρχικά έμοιαζε με ασημί Boomerang.
Φέτος τα Χριστούγεννα μαζεύω λεφτά και είμαι σε δίλημμα για το αν θα πάρω PS3 ή XBOX 360, έχω ήδη ζητήσει γνώμη 3 φίλων, 2 υποστηρίζουν την αγορά XBOX 360, λόγω της οικονομική..τερης του τιμής και την μεγαλύτερη πληθώρα υποσχόμενων παιχνιδιών, από την άλλη το PSν3 είναι μεν ακριβό, αλλά
1. Έχει πιο εύκολη online πρόσβαση και δέν χρειάζεται εξωτερική κεραία όπως το XBOX
2. Στην λίστα παιχνιδιών που μπορεί να αγοράσει κανείς είναι το Metal Gear Solid 4, δεν έχω παίξει τα υπόλοιπα παιχνίδια της σειράς, αλλά εχω γνώση για περι τινός πρόκειται και έχω ακούσει πολλά καλα σχόλια από φίλους μου.
Ίσως να βγήκα λίγο εκτός θέματος για λίγο, και μάλλον πιστεύω ότι θα χρειαστεί να δημιουργήσω ένα νέο θέμα σχετικά με κριτικές πάνω σε βιντεοπαιχνίδια,αλλά επειδή βαριέμαι τώρα ύστερα από όλα όσα έγραψα να τα κάνω να άνε χαμένα. Ελπίζω να ακούσω τη γνώμη σας και να μου προτείνετε τελικά αν θα πάρω PS3 ή XBOX360, αλλά ζητάω 1 πράγμα. Θα ήταν προτιμότερο να αποφεύγετε απαντήσεις σαν "Πάρε PS3/XBOX360" θα ήθελα να μου δίνατε κάποιον λόγο γιατί να κάνω αυτό που μου προτείνετε.
Reply With Quote