View Single Post
  #31  
Παλιό 27-09-2013, 15:21
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...

Μιας και είμαι στο ίδιο τρυπάκι, θα σου πω το εξης: Αυτά που σου είπε ο Κώστας και ο Σταύρος είναι αλήθεια. Δεν θες ανάρτηση (βάρος, τρώει ενέργεια και χαλάει). Έχω 1 multigo 2 μήνες και κατάλαβα τα παραπάνω. 18κιλά. Όμορφο αλλά στην πορεία είδαι τα παραπάνω. Έπειτα 24 ταχύτητες και πάνω. Όχι ότι θα σου χρειαστούν, αλλά το σασμάν είναι με κασ'ετα από 24 και πάνω. Αλλάζει 1 γρανάζι εάν θες. Καλύτερη μεταφορά βαριού πατήματος περισσότερο αμαλή. Κλειστά ρουλεμάν αλουμ, να έχεις καλό ρολάρισμα, σφηνωτή βάση τιμονιού, και πατάλ. Ένα φίτνες εχει πολλά από τα παραπάνω και 11,2 κιλά βάρος kai v-brakes και δίπατες ζάντες (θα δεις είναι λίγο οβάλ μετά το στεφάνι προς τις ακτίνες).
Θα σου πω 2 ποδήλατα οικονομικά όπου σκέφτομαι και εγώ (μιας κ το ideal θα το επιστρέψω):
ballistic element sport αλλά να του πεις να σου βάλει 24 ταχύτητες (περίπου + 60ε) 360e περίπου

kcp subs στα 350 περιπου. Εγώ μάλλον το 2ο χτυπάω.
Όσο ανέβεις σε ε τόσο καλύτερο θα πάρεις. Τα παραπάνω έκανα προχθές έρευνα και στα λέω σαν λύση δικιά μου. Αν θες να δώσεις 500ε πάρε με κλειστά μάτια σπεσιαλάιζ sirrus.

Last edited by kostas_366; 27-09-2013 at 15:24.
Reply With Quote