View Single Post
  #24  
Παλιό 28-11-2013, 12:22
spyrakos35 Ο/Η spyrakos35 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2012
Περιοχή: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: fjr1300a
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Απάντηση: Το V-Strom 1000 του 2014 σε εικόνες !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntsmrtz Εμφάνιση μηνυμάτων
^
επειδή και εγώ το είχα το 1000άρι (του κουτιού μοντ '05) για 4 χρόνια, από τα α.--> στ. που αναφέρεις μόνο το β. με είχε απασχολήσει και η βενζιναντλία.

ήμουν σχετικά ευχαριστημένος με το μηχανάκι, είχε πολύ γκάζι, καλή κατανάλωση, σχετικά καλή τιμή αρχικής αγοράς (με μικρή όμως μεταπωλητική αξία) και είχα κάνει πολλά χλμ γυρνώντας όλη την Ελλάδα.

εκείνο που με ενοχλούσε -και τελικά με έκανε να το δώσω- ήταν τα επιεικώς μέτρια φρένα του (με είχαν "πουλήσει" κάποιες φορές) και οι κακές αναρτήσεις που ελπίζω να έχουν βελτιωθεί.

εάν το νέο 1000άρι ακολουθήσει ακριβή (> 12000 ευρό) τιμολογιακή πολιτική (που από ότι διαβάζω έτσι θα γίνει) τότε τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν το βλέπω να πουλάει.
όχι όμως οτι τα προβλήματα που λέω δεν υπήρχαν έτσι?

σε ότι αφορά στα περιφερειακά του που λές, ναι τα φρένα ήταν για τα μπάζα (εγώ είχα βάλει 19αρα ακτινική τρόμπα και σωληνάκια υψηλής μπροστά)....

για τις αναρτήσεις πάλι, θα συμφωνήσω μαζί σου καθώς πάρα πολύ γρήγορα μου έσκασε η πίσω (25.000 χλμ το πολύ) οπότε και μοιραία έβαλα ohlins και αναβαθμισα το μπροστινό με ελατήρια hyperpro.....

βέβαια, το νέο 1000 δείχνει "άλλο" μηχανάκι, πιο προσεγμένο.... ίδωμεν

στο θέμα τιμής που λέτε να βάλετε σαν μείον το γεγονός οτι υπολείπεται των άλλων ΚΑΙ σε κυβικά
Reply With Quote