View Single Post
  #15  
Παλιό 20-12-2013, 14:01
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Αποζημίωση 753.000 ευρώ για θανάσιμο τραυματισμό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό;
αυτού του είδους οι λογικές μας έφτασαν εδώ, αν ήμουν εγώ στην θέση του Λιάπη θα ήμουν μέσα σήμερα και όχι στην Κουάλα Λαμπούρ. .
Με μια απαντηση ΝΑΙ.......η ηθικη δεν εκλεισε κανενα φυλακη, ο νομος ομως ΝΑΙ!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Έπρεπε να ήσουν στην θέση του πατέρα και τότε θα τα λέγαμε πως θα ένιωθες για το μπορντέλο που ονομάζεις κράτος.
Δλδ επειδη ο φριτσ αφησε το αυτοκινητο του στον δρομο σε σημειο που απαγορευεται και ο ΓιωργοςΠ επεσε επανω του και σκοτωθηκε μια νυκτα φταιει το κρατος!! ΟΚ το δεχομαι στην βαση που δεν μεριμνησε το κρατος ΑΜΕΣΑ να μεταφερει το αυτοκινητο του φριτς, αλλα, να μην εχει δικαιωμα το κρατος στην εφεση? Τραβηγμενο......εως απανθρωπο, ειναι και παραβαση των ανθρωπινων δικαιωματων που κι εσυ ο ιδιος κοπτεσαι βαρεως!!!!

ευχομαι να μην εχεις ποτε τραβηγματα με τον νομο, οποιασδηποτε φυσης, διοτι τοτε θα εκτιμησειςς πολυ το δικαιωμα της εφεσης, τυ διακανονισμου κ.α δικαιωματων που σου δινει ενα ευνομουμενο κρατος και που εσυ αρνεισαι σε αυτο το ιδιο το κρατος για συναισθηματικους λογους.

Τωρα ποιος αυτοεξεφτελιζεται?
Reply With Quote