View Single Post
  #44  
Παλιό 04-10-2013, 17:21
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...

Ο παλιός και δανεικός και ο καινούργιος.
Δεν είμαι έμπειρος αλλά θα γράψω 2-3 πράγματα προς βοήθεια για να ψαχτούν λιγότερο κάποιοι νιας και έψαχνα και εγώ πριν τι πρέπει να κάνω.
Σαν πρώτη ματιά το ideal σε κλέβει. Το θες. Αν δεν έκανα 2 μήνες βόλτες θα αγόραζα κάτι τέτοιο (σίτι). Φτεράκια, φώτα κλπ ανάρτηση το χαζεύεις. Στην πορεία όμως τι είδα. Το βάρος 18κ είναι πολύ. Έτσι το ``άφησε`` και ο φίλος μου, τον κούρασε. Σε 2 ανηφόρες τα παράτησες. Τα φώτα αν πας σιγά δεν φωτίζουν και έχουν και προβληματάκια. Ο ``φακός`` είναι φακός, αλλάζεις παταρία και οκ και σταματημένος έχεις φως. Ο φίλος είχε πάρει το ideal 620ε. Έχει καλά πράγματα πάνω (μπορείς να πάρεις το ίδιο και με λιγότερα χρήματα, αλλά με άλλο σασμάν, άλλο λαιμό κλπ) πολλά πολύ καλύτερα από το KCP.
Πήρα KCP όλο αλουμίνιο στα 11,5κιλά. 24 Ταχύτητες (η φθηνή όχι η ακριβή έκδοση) και 15ε τα φώτα. Τιμή 350ε - 15%.
Σε πάει 15κλμ για πλάκα. Τόσα κάνω και με 2-3 μικρές ανηφόρες. Με το ideal στα 7 κλμ σταματούσα λίγο, και πάλι από την αρχή. Δεν χάνεις από ανάρτηση δύναμη. θα το παρατήσω ποιο δύσκολα απο το σίτι.
Αυτά τα λίγα από έναν πρωτάρη στον χ'ωρο, που παρακαλάει να μην τα παρατήσει γιατί βγάζει πολύ ....υλικό από το στόμα μετά τα 15κλμ (τσιγάρο) και έχασε και 16κιλά σε 2 μήνες .
Attached Images
File Type: jpg DSC00876.jpg (94.5 KB, 39 views)
File Type: jpg DSC00877.jpg (92.2 KB, 34 views)
File Type: jpg DSC00878.jpg (91.6 KB, 41 views)
Reply With Quote