View Single Post
  #16  
Παλιό 17-12-2013, 18:11
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σκάνδαλο: Διάταξη – δωράκι στους μεγαλοκαναλάρχες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα δεν είναι αν οι αστυνομικοί συνέλαβαν τον Λιάπη, καλά έκαναν, αλλά ότι ένας πρώην υπουργός κυκλοφορεί όπως κυκλοφορεί, πράγμα που δείχνει που έχουν γραμμένους τους νόμους που αυτοί ψηφίζουν κι επιβάλλουν στο πόπολο. Δεν έχει σημασία ακόμη κι αν φάει καμιά καλή καμπάνα ο Μισέλ, η νοοτροπία τους είναι αυτή που βρωμάει.
Ε, αυτο δεν αλλαζει (-ξε)? Συνεληφθη ο πολιτικος ο οποιος αψηφισε τους νομους που κι ο ιδιος εχει ψηφισει!!! Αυτο δεν ζηταγαμε τοσο καιρο ωστε να τιμωρηθουν καποιοι πολιτικοι για να παραδειγματστουν οι υπολοιποι αλλα κυριως οι επομενοι? Ε, αυτο γινεται τωρα........και μεσω αυτου αλλαζει και η νοοτροπια των υπολοιπων αλλα και των επομενων!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Η νυν κυβέρνηση όπως κι όλες μέχρι τώρα απογοητεύει τον κόσμο. Μέχρι στιγμής ικανοποιούν τις φανερές απαιτήσεις τις τρόικας και τις κρυφές των εδώ λαμόγιων. Το πάνε απο μαλaκία σε μαλaκία!
Ανενημερωτο σε πιανω και παλι!!! Στο μειζον θεμα των πλειστηριασμων δεν περασε της τροικας. Η Κυβερνηση νομοθετει μεχρι την Παρασκευη αυτονομα κι ανεξαρτητα της θελησης της τροικας. Προστατευει τις πρωτες κατοικιες μεχρι αντικειμενικης αξιας 160,000 (θα αυξηθει) και ετησιου εισοδηματος μεχρι 25000ε (κι αυτο θα αυξηθει). Αρα πιανης τροικας περασε?
Ειπαμε, μεχρι τωρα που δεν ειχαμε πλεονασματα δεν ειχαμε λογο, τωρα ομως που αποκτησαμε -ανεξαρτητα το πως δημιουργηθηκαν - εχουμε λογο. Και μην ξεχναμε οτι αυτο το πλεονασμα, μικρο μερος του, θα καληψει τα εξοδα της ΔΕΗ αλλα και το κοστος του ρευματος των σπιτιων στα οποια ειχε κοπει.
Μην τα περναμε στο ντουκου αυτα και μιλαμε για αλλλες μ@λ@κιες που μας ποτιζουν........

Α, και να μην ξεχασω, ''ανησυχουσες'' ¨η μαλλον ησουν σιγουρος οτι δεν θα παρουμε το 1δις του δεκεμβριου? Παλι λαθος, διοτι Πράσινο φως για την εκταμίευση του 1 δις απο το euroworking Group.

Kιαυτο λογω ''πλεονασματος'' Γιαννη.......αλαλζουν τα πραγματα.

Μην τα περναμε στο ντουκου αυτα.......


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ είμαστε φίλε, δεν είναι το θέμα να βρω εγώ σωστός στις κρίσεις και τις προβλέψεις μου, μακάρι να τα βλέπεις εσύ σωστά, αλλά μετράει μήνες η κυβέρνηση. Με στελέχη σαν το Θεοχάρη προκοπή δε γίνεται. Με υφυπουργούς σαν το Μυταράκη προκοπή δε γίνεται. Μιλάμε για μισθούς, μισθάρες τζάμπα που πληρώνουμε! Κάθονται και από το πολύ ξύσιμο έχουν πληγιάσει τα παπάρια τους, ο μισθός να πέφτει, να πέρνουμε και καμιά προσοχή και δεν πάει να γα.... ο λαός.
Ξερεις τι μου λες τωρα? Ειναι σαν σου λεω εγω οτι η ορθοδοντια ειναι μια αχρηστη επιστημη και οι ορθοδοντικοι ειναι τζαναμπετηδες? Γιατι? διοτι δεν συμπαθω τον Γιαννη λογω....ετσι , γιατι δεν μου κανει!!!!!!!
Εχεις στοιχεια και το λες αυτο?

Την περασμενη Παρασκευη αλαλ και το Σαββατο φιλε Γιαννη μιλησα στο 1ο Διεθνες Συνεδριο για την Κρουαζιερα το οποιο ελαβε χωρα στο Πυργο Ηλειας και στο αμφιθεα;τρο της Περιφερειας Δυτικης Ελαλδος. Ειμουν ενας απο τους 5 ομιλητες κι ειχα την τιμη να συνευρεθω με ενα απο τα ονοματα αυτα καθως και με αλλους πολιτικους........σε πληροφορω οτι πεφτεις πολυ εξω στις εκτιμησεις σου. Δεν ειναι σωστο να κρινεις απο την μουρη του καθενος αλαλ απο το εργο τους....και σε αυτην την περιπτωση το εργο φαινεται στο τελος!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο λέω Γιώργο, σε έξι μήνες θα πέφτει πολύ κλάμα σε όλη την κοινωνία.
Ασε ρε Γιαννη, το ιδιο μου ελεγες κι εξι μηνες πριν απο το σημερα..........;)

Last edited by GeorgeP; 17-12-2013 at 18:15.
Reply With Quote