View Single Post
  #14  
Παλιό 27-02-2012, 22:33
Bedouin Ο/Η Bedouin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίζει στα κιλά του ADVE ...
Αυτο ειναι το μονο που με χαλαει στο Explorer (περα απο το οτι ειμαι πιστος δυκιλινδρακιας)

Απόσπασμα:
Προσωπικά πάντα, κρατάω μικρό καλάθι για την αξιοπιστία της Triumph, όχι για τον άξονα (που μπορεί να έφτιαξαν καλύτερο από τη BMW) αλλά για τον κινητήρα.
Εαν και εχω 2 αεροψυκτα Triumph στον σταβλο μου (μαζι με 2 BMW), πιο πολυ
με φοβιζει η αξιοπιστια του GS.
Εδω και λιγα χρονια, και ενω ειχα το RT1100 και τελευταια το GS, μερικες φορες επαιρνα το Triumph (που ειχα αγοραση για την καφετερια μονο) σε ταξιδια, οπου εχει σημερα (μετα απο 6 χρονια)περιπου 45.000 χιλιομετρα εκτος Ελλαδος (λαμβανοντας υ'οψη οτι παζουν παραλληλα και το RT αλλα και το GS), απο Σκανδιναβια μεχρι Μαροκο.

Ουτε κιχ!

Επισης, στο παγκοσμμιο φορουμ το συγκεκριμενου μοντελου δεν εχει ακουστει ουτε μια φορα (εχει πανω απο 6000 μελη) προβλημα με μοτερ (5-6 φορες με ηλεκτρονικη).

Σιγουρα θα υπαρχουν κατα καιρους περιπτωσεις με θεματακια με τα τρικυλινδρα αλλα με φοβιζουν σαφως λιγοτερο απο το GS μου, λαμβανοντας υπ'οψη μου οτι συχνα βρισκομαι σε περιεργες χωρες (χωρις να βρισκεις ευκολα αντιπροσωπεια).
Ο λογος που επελεξα το GS ειναι πρακτικος, δηλ. επειδη ειναι τοσο δημοφιλης, βρησκει κανεις ανταλλακτικα με το κιλο (στη παγκοσμια αγορα). Αλλιως η πρωτη μου επιλογη θα ηταν το ΚΤΜ ADVE, που ειναι και πραγματικο ον-οφφ και οχι ψευτο.

Εμπειρια μου.

Last edited by Bedouin; 27-02-2012 at 22:37.
Reply With Quote