View Single Post
  #17  
Παλιό 28-04-2009, 17:10
Jorge Ο/Η Jorge βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Ν.Σμύρνη
Μoto: F650gs
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή Απάντηση: Δημοσκόπηση για την επιλογή GPS !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από droggitiszak Εμφάνιση μηνυμάτων
...με ένα γρήγορο ψάξιμο στο skroutzit , βρήκα το ΤΙΒΟ στα 260 γιούρια !!!
Είναι χωρίς το πρόγραμμα και τους χάρτες!
Το έχει προσφορά το shop21 (θα το βρεις μέσω skroutz) στα 275 ευρώ με το destinator 7 και τους χάρτες της ngi (geointelligence. Ναι είναι αυτοί που θεωρούνται οι καλύτεροι για Ελλάδα). To παρήγγειλα σήμερα το πρωί! Θα το έχω σε 1-2 μέρες.
Επειδή το έψαξα λίγο αναφορικά με το tibo διάβασα τα εξής:
Όντως υπάρχουν φήμες για διακοπή της συνεργασίας μεταξύ των εταιρείων που φτιάχνουν το navigator και της ngi (που έχει τους χάρτες).
Στην παρούσα φάση η ngi ξεκίνησε συνεργασία με geniusdriver. Το TiBo μπορεί να φορέσει και τα 2 λογισμικά και να τρέχει τους χάρτες της ngi. Το κόστος για geniusdriver είναι στα 60 ευρώ και σου δίνει πάλι δωρεάν αναβαθμίσεις για 2 χρόνια. Αν πάρεις το tibo με navigator και διακοπεί η συνεργασία τότε για 2 χρόνια θα έχεις δωρεάν αναβάθμιση των χαρτών αλλά όχι του λογισμικού.
Το geniusdriver τώρα είναι πιο γρήγορο ως λογισμικό και εν δυνάμει καλύτερο από destinator αλλά στην παρούσα φάση έχει παιδικές ασθένειες οι οποίες αναμένεται να εξαλειφθούν στις επόμενες εκδόσεις.
Επέλεξα λοιπόν navigator που παίζει μια χαρά και έχοντας και δωρεάν τις αναβαθμίσεις χαρτών για 2 χρόνια δε νομίζω να έχω πρόβλημα ανεξάρτητα με την πολιτική των εταιρειών. Μετά από 2 χρόνια ....... θα δούμε!!! (Ίσως να έχει βγει το χιψινιους λογισμικό που θα κάνει παπάδες οπότε απλά αλλάζω το destinator)
Ελπίζω να μη σας κούρασα.

Last edited by skippybi; 28-04-2009 at 19:46. Λόγος: βελτίωση
Reply With Quote