View Single Post
  #17  
Παλιό 12-01-2011, 17:06
Agen Ο/Η Agen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή Απάντηση: Το "παράπονο" ενός απολυμένου ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MOYTPO Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω βρεθει σε αυτην ακριβως την θεση 2 φορες και τιποτα δεν δειχνει οτι δεν θα τριτωσει το κακο..........
Ο λογος και στις δυο περιπτωσεις εκλεινε οριστικα το υποκαταστημα στην Θεσσαλονικη. Τα συναισθηματα ειναι αντικρουομενα. Απο την μια λες δεν ηταν στο χερι μου, απο την αλλη η ανασφαλεια και η αβεβαιοτητα του μελλοντος. Απο την μια λες ευτυχως που υπαρχει και το ταμειο ανεργειας και η αποζημειωση απο την αλλη βλεπεις τα οποιοα εξοδα σαν βουνο. Καταθλιψη, νιωθεις αχρηστος, δεν εχεις ορεξη για τιποτα. Ξανα βιογραφικα, ξανα συνεντευξεις ξανά μανά γνωριμιες.
Μεχρι που λες: ρε δε μαμιεστε ολοι που θα κατσω να σκασω και σταματας να βλεπεις το μελλον και κοιτας την μερα.
Το κακο οταν χανεις την δουλεια σου ειναι οτι χανεις την βολη σου, χανεις τις συνηθειες σου, χανεις την αυτοπεποιθηση οτι σε ενα γνωριμο περιβαλον οτιδηποτε και αν συμβει μπορω να το αντιμετωπισω.
Μονο αυτο χανεις φιλε μου. Θα βρεις αλλη δουλεια καποια στιγμη αργα ή γρηγορα (αυτο δεν ειναι στο χερι σου οτι και να κανεις). Κανεις δεν χανεται.
Το στηριγμα σου ειναι η οικογενεια σου!!

Reply With Quote