View Single Post
  #28  
Παλιό 27-02-2013, 01:14
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: ...αλλαγή ρουλεμάν στο σύστημα μετάδοσης σε R1200GS 04.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από bbk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρουλεμάν θα βάλετε τα γνήσια?....Υπάρχουν σε άλλη μάρκα?
...δεν εχω ιδεα ακομα φιλε!... οταν τα βγαλουμε ολα ...φυσικα θα κανω πρωτα ερευνα...εχω πολλες ακρες/καταλογους για ρουλεμαν. Απο κει και περα θα συγκρίνουμε τιμες! Παντως και απ τη μαμα BMW να τα παραγγειλω παλι σχετικα πληρωσιμα ειναι!...θα δειξει!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nivam Εμφάνιση μηνυμάτων
Το σκονάκι λέει για 180Νm!
To έφαγες όλο το φαί σου?


...μονο ετσι εξηγείτε φιλε!...... το Σαββατο που θα συνεχισουμε ...θα κοιταξω να φαω πρωτα γερο πρωινο!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από george81 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα Γιαννη, το δαχτυλιδι εχει περιπου το ιδιο σφιξιμο με το παξιμαδι, στα 180nm και δεν εχει κολλα. στο μανουαλ δε γραφει για ζεσταμα για το δαχτυλιδι, μονο για το παξιμαδι (το οποιο εχει και κολλα). αν το ζεστανεις, καλυτερα απεξω μονο στο καβουκι γυρω του. το εργαλειο που φτιαξατε, αν εφαρμοζει καλα χρησιμοποιησε το, θα το ξεβιδωσει. το πασο ειναι το συνηθισμενο (ξεβιδωνει αριστερα). καλη συνεχεια!
Οκ φιλε ...σε ευχαριστω για τις πληροφοριες για τα πάσα και την φορα τους!!...νιωθω ηδη πιο ήσυχος. θα του αλλαξουμε τα φωτα το Σαββατο! Βασικα εδειξα στον Dirk το original μαμα εργαλειο που ξεβιδωνει ...και μου ειπε οτι αυτο που φτιαξαμε λογο του οτι πιανει μονο στις εγκοπες .... μπορει να μας γλυστρησει και να τις φαγωσουμε και μετα αντε βγαλτο! θα κανουμε μια προσπαθεια και αν εχουμε χρονο ...μαλλον θα φτιαξει κατι καινουργιο ...πιο μπαμπάτσικο ...που θα εφαρμοζει και μεσα στο εσωτερικο του!!

Last edited by ΙoannisPanagiotidis; 27-02-2013 at 01:24.
Reply With Quote