View Single Post
  #8  
Παλιό 08-02-2011, 23:42
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: "ΙΡΑΝ …λοξοδρομώντας με 4 γαλαζοελικόφρονες"

Γι΄αυτό δεν θέλω να γράφω ταξιδιωτικά...
.
.
... χάνεις τον ύπνο σου, πλημμυρίζεις στην αλληλογραφία...
.
.
...κι άμα το πράμα έχει "αίμα", σπάνε και τα τηλέφωνα!

Διότι, το έχω πει επανειλλημένα εγώ κύριος! Ο αναγνώστης θέλει "αίμα"! Ούτε πανέμορφα τοπία, ούτε καλλιτεγνικαί φωτό!
Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο!
-"Τι έγινε ρε? Τι έπαθες?"
-"Βλέπεις να έπαθα τίποτα ρε μ@λ@κα? Τα πράγματα είναι απόλυτα φυσιολογικά! Αν δεν ήταν έτσι ...τότε θα είχαμε το παράξενο!"
-"Αφού έχεις σαλτάρει σαν φρικιό των Εξαρχείων..."
-"Μη βιάζεσαι κολλητέ! Άλλος τελικά σαλτάρισε...Αλλά κλείστο το ριμάδι βραδιάτικα και άφησέ με να ...ολοκληρώσω!"

Σ΄αυτό το σημείο, πρέπει να τα κάνουμε λιανά!

Εμένα ΔΕΝ μΕ χαλάει τίποτε από τα παραπάνω... Ούτε τα luxurious ξενοδοχεία με breakfast...continental, ούτε που δεν γουστάρανε να λιώνουν σόλες σε παζάρια και σκέφτονταν μόνο σε πιό restaurant θα φάνε καλά, ούτε η ροή του ταξιδιού, η μέση ωριαία ταχύτητα, οι επιλογές του στυλ "να πάρουμε ταξί, να μας δείξει τ΄αξιοθέατα",ούτε η συνεννόηση στα ..."Αγγλικά" κλπ κλπ

Έχω σφίξει τα δόντια και έχω κάνει ...μεγαλύτερες θυσίες!
Επί παραδείγματι, επί 22 χρόνια η σύζυγός μου με ...σέρνει στους βούρκους των Ritz Carlton και των απανταχού Sheraton...και δεν λέω κουβέντα!
Είμαι υπομονετικός κι ανεκτικός άνθρωπος...
.
.
...για χάρη της έχω συναναστραφεί -κατ΄εξακολούθησιν-με βουλευτές, μεγαλοεπιχειρηματίες, εφοπλιστές, ακόμα-ακόμα μέχρι και με ...καθηγητές Ελληνικών Πανεπιστημίων! Έτσι είναι ...άμα αγαπάς τη γυναίκα σου!

Το φλυτζάνι ράγισε, όταν την 15 μέρα, μέσα στη βροχή στο ξεροβόρι (όπως θα περιέγραφε κι ο Σπύρος Ζαγοραίος), ορμονική τε και ορχιφορούσα adv, άνοιξε ...απλά το γκάζι, "ξεβράζοντας" ροπές άνω των 110Nm/85lb/ft...
.
...και χάθηκε στα βάθη της Ανατολίας, έτσι απλά...
.
...δι' ασήμαντον αφορμήν, κε Πρόεδρε, εγκαταλείποντας την παρέα χωρίς την παραμικρή εξήγηση!

Tea for five, προετοιμασίες μηνών, καθημερινά καλαμπούρια...
.
...τα σβήνουμε όλα έτσι για πλάκα! Ούτε το ARIEL με μπλέ κόκκους, για δύσκολους λεκέδες δεν έδρασε τόσο αποτελεσματικά!

Δικαίωμα του καθένα, να κάνει ότι γουστάρει!

Απλά, λοιπόν, κι εγώ δεν μπορώ να προσποιούμαι έρωτα ως Ουκρανή και εχέμιθος θεραπαινίς, γράφοντας ταξιδιωτικά στα φόρουμς κι ακόμα χειρότερα να παρουσιάσω, επί πληρωμεί, στο περιοδικό ΜΟΤΟ το ταξίδι, δημιουργώντας πλασματική εικόνα ...σαν πετυχημένη συνταγή της Βέφας Αλεξιάδου!

Πόρνος των Ταξιδιωτικών ΔΕΝ θα γίνω ...τώρα στα γεράματα!

Στη φωτό ο Κεμάλ, μας κερνάει παγωτά.
Attached Images
File Type: jpg α7.jpg (38.5 KB, 105 views)

Last edited by Uriah Heep; 08-02-2011 at 23:55.
Reply With Quote