View Single Post
  #71  
Παλιό 19-12-2013, 14:22
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Προσωρινή απαγόρευση του κυνηγίου σε όλη την Ελλάδ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gallos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αμα ένα χειρόφρενο έχει κολλήσει...αστο... Δλδ να βάλω και εγώ ενα άρθρο μοτοσικλετιστής έκανε εσκεμμένα αγώνες και αφού έχασε τον έλεγχο σκότωσε πεζό...Αρα απαγορεύουμε την οδήγηση μοτοσυκλέτας...


Στην ουσία τώρα. Κανένας κυνηγός δεν πάει να σκοτώσει όπως λέτε για να καλύψει την ανάγκη του για το σπίτι.. Θα ήταν ψέματα αυτό... Ίσως σε ελάχιστες περιπτώσεις.. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι πάει για το ''μεζέ'' του... Το μεζέ που πάει ο άλλος ο οικολόγος και του λένε στην ταβέρνα -αγριογούρουνο με μακαρόνια- και γλείφει τα πιάτα, γυρνώντας Αθήνα και λέγοντας τι μεζέ έφαγε.... Ε κάποιοι το διεκδικούν μόνοι τους... Τους αρέσει η όλη φάση... Όπως προ αναφέρθηκε... Επίσης έτσι για πληροφόρηση, τις περισσότερες φορές γυρνάνε ατουφεκιστοι και ομως εχουν περασει υπεροχα, χωρις να ''σκοτωσουν''...και ρε Vaska επειδή γνωριζόμαστε καλά και προσωπικά και σε εκτιμώ, έλεος με τα άρθρα με τις αρκούδες...δλδ όταν σου λέω ότι και εγώ του μισώ αυτούς, του ηλίθιους, δλδ αυτή είναι η λύση? Πονάει χέρι κόψει χέρι? τέλος πάντων...

Επίσης όπως ρωτάτε εσείς, να ρωτησω και εγώ με την σειρά μου...Γιατί σας σοκάρει ο σκοτωμένος λαγός η μπεκάτσα και όχι τα μπαρμπουνάκια η το χταποδακι?
Από κοντά ρε φίλε, να τα πούμε από κοντά και θα με δικαιολογήσεις απόλυτα νομίζω. Και μιας και το ανέφερες, όχι δεν είναι όλοι οι κυνηγοί ίδιοι.
Reply With Quote