View Single Post
  #1  
Παλιό 30-05-2011, 11:46
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Lightbulb Του Αγίου Πνεύματος... στο Φιόρο του Λεβάντε !!!

Αγαπητοί συμφορουμίτες,

Το καλοκαίρι κοντοζυγώνει... ο καιρός ζεσταίνει και είπαμε με το Ρηνιό να μπούμε με το δεξί... με μια εκδρομούλα προς θάλασσα αυτή τη φορά...

Στο δια ταύτα λοιπόν...προορισμός μας το φιόρο του Λεβάντε, η γνωστή μας Ζάκυνθος.

Η αναχώρησή μας έχει προγραμματιστεί για την Παρασκευή 10/6 και η επιστροφή μας για την Τρίτη 14/6. Να θυμίσω ότι τη Δευτέρα είναι η αργία (για κάποιους) του Αγ.Πνεύματος.

Θα μείνουμε στα δωμάτια του κουμπάρου μου του Δημήτρη, εδώ !! Βρίσκονται στο Καλαμάκι, είναι λίγα και με πολύ συμφέρουσες τιμές!!

Εκτός από το Δημήτρη (adventure) που σίγουρα θα βρεθούμε, θα χαιρόμουν αν υπήρχε ενδιαφέρον είτε από συμφορουμίτες εξ' Αθηνών, είτε εκ' Ρίου αλλά και από οποιοδήποτε άλλο μέρος...

Στόχος είναι να γυρίσουμε όλο ή τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος του νησιού καθώς έχω πάει αρκετές φορές και είναι από τα αγαπημένα μου...

Ενδεικτικά παραθέτω μερικά σημεία που θα επισκεφθούμε:

- Παραλία Γέρακα, Αγ.Νικόλα, Πόρτο Βρώμη και Ξύγκια (πρόσβαση μόνο με GS ) για μπανάκι Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος
- Μπόχαλη για καφεδάκι (απόγευμα) / clubbing (βράδυ)
- Κερί για ηλιοβασίλεμα και ποτάκι
- Ναυάγιο για την καθιερωμένη φωτό
- Τσιλιβί / Αργάσι
- Για φαγητό δε γράφω τίποτα γιατί οι προτάσεις είναι ατελειώτες... και από πλευράς ποιότητας και από πλευράς Θέας !!

Αυτά προς το παρόν... Καλό Καλοκαίρι να έχουμε και Καλά Ταξίδια !!!
Reply With Quote